Супутникове спостереження: НАТО відстежуватиме те, що відбувається в Україні та кордони РФ
Фото: П'єр Вандьє
НАТО розширює можливості супутникового спостереження за Україною та кордонами росії зі східними членами об'єднання. Про це заявив верховний головнокомандувач НАТО з трансформації П'єр Вандьє, передає Bloomberg.
Це допоможе альянсу відстежувати у тому числі військові навчання, пересування військ та бойові дії. НАТО вперше зможе спостерігати за такими "величезними територіями".
Сьогодні ми не впевнені, що росіяни зупиняться на Україні. Ми зможемо їм сказати: ми спостерігаємо.
НАТО вибрало американського постачальника супутникових знімків Planet Lab для програми супутникового спостереження SINBAD. Ця програма проводитиме часте сканування заданих областей земної кулі протягом усього року.
Використання штучного інтелекту допоможе помічати будь-які зміни та видавати попередження. За словами неназваного представника НАТО, така технологія також може використовуватися для моніторингу Арктики.
SINBAD - це пілотний проект, який запускається напередодні масштабнішого розгортання системи космічного спостереження НАТО, запланованого на січень 2026 року.
Космічне спостереження є однією з ключових областей, у яких НАТО значною мірою покладається на можливості США.
Підготував: Сергій Дага





Мир «Іранські хакери заявили про злам пошти директора ФБР»
Мир «Іран заявив, що знищив склад із протидроновими системами з України в Дубаї»
Мир «Збройні сили Ізраїлю знищать військову промисловість Ірану "протягом кількох днів"»
Политика «Фицо грозит сорвать санкции ЕС, требуя возобновить транзит нефти по «Дружбе»»
Общество «Померла іконописиця Крістін Дохват, яка розписала понад 80 храмів»
Мир «Трамп хоче обмежити право голосу країн НАТО, які мало витрачають на оборону, – ЗМІ»