06:36 / 10.06.2025 Мир

НАТО необхідно збільшити ППО та протиракетну оборону на 400%, – Рютте

Ілюстративне фото з відкритих джерел

Генсек НАТО Марк Рютте виступив із закликом суттєво посилити протиповітряну та протиракетну оборону Альянсу — її рівень, за його словами, необхідно збільшити на 400%. Цей пункт стане одним із ключових на порядку денному саміту НАТО, який відбудеться у червні.

Про це йдеться у тексті промови Рютте, підготовленої для виступу в аналітичному центрі Chatham House. Уривки документа оприлюднило агентство Reuters.

Рютте наголошує: на тлі загроз з боку росії, яку Альянс спостерігає зокрема на прикладі війни проти України, НАТО має зробити якісний прорив у розвитку систем ППО і ПРО.

– Ми бачимо в Україні, як росія тягне терор зверху, тому ми зміцнимо щит, який захищає наше небо. Правда в тому, що нам потрібен якісний стрибок у нашій колективній обороні. Правда в тому, що ми повинні мати більше сил і можливостей для повної реалізації наших оборонних планів. Правда в тому, що небезпека не зникне навіть після закінчення війни в Україні, — йдеться у промові.

Раніше агентство Bloomberg повідомляло, що Альянс рекомендує європейським членам збільшити кількість підрозділів наземної протиповітряної оборони у п’ять разів. При цьому для кожної держави рівень навантаження буде визначено індивідуально, а строки виконання поки не конкретизовані.

Крім того, Рютте виступає за підвищення витрат країн-членів на оборону до 3,5% ВВП, а ще 1,5% ВВП пропонує спрямовувати на ширші безпекові потреби. Таким чином, загальні витрати мають досягти 5% ВВП — саме на цьому наполягає Вашингтон.

Підготував: Сергій Дага