Китай бере під контроль банківську систему Грузії
Фото: Китайські інвестори купують Liberty
Китай бере під контроль банківську систему Грузії, а отже, китайські інвестори поступово візьмуть економіку країни під щільний контроль.
Як стало відомо, китайська Hualing Group через Basisbank близька до купівлі банку Liberty - третього за величиною Грузії.
Якщо угоду буде завершено, китайці отримають контроль над найбільшою банківською структурою країни, обійшовши західні TBC та Bank of Georgia.
Інформацію про це поширив нинішній власник банку Liberty Іраклій Рухадзе, медіаолігарх та соратник правлячої партії "Грузинська мрія", повідомляють рodrobnosti.
Угода має не лише фінансове, а й політичне значення: Liberty обслуговує понад 860 тисяч пенсіонерів, а сам Рухадзе володіє проурядовим телеканалом Imedi.
Після уходу ВТБ з Грузії саме Basisbank зайняв його місце, а тепер він остаточно витісняє західні банки з ключових позицій.
На цьому фоні візит глави Нацбанку Грузії Натії Турнави до Китаю виглядає знаковим. Тбілісі чітко дає зрозуміти: у разі західних санкцій він має фінансову подушку в Пекіні.
BAGNET нагадує, у квітні Україна відновила поромне сполучення з Грузією.
Підготував: Сергій Дага





Мир «Міністр Угорщини регулярно телефонував Лаврову під час засідань Ради ЄС»
Мир «Кронпринц Ирана Реза Пехлеви призвал Трампа и Нетаньяху наносить удары по репрессивному иранскому режиму»
Общество «Перехід на літній час: плюси й мінуси для здоров’я та економії»
Происшествия «Окупанти понад 30 разів атакувала Дніпропетровщину: є жертви»
Мир «В чешском Пардубице неизвестные подожгли предприятие по производству украинских тепловизоров»
Общество «Україна втрачає людей рекордними темпами»