Нідерланди можуть не надавати прихисток для деяких людей, що тікали з України
Громадяни третіх країн, які прибули до Нідерландів з України, звідки тікали через повномасштабне російське вторгнення, можуть бути позбавлені тимчасового захисту.
Державна рада Нідерландів розглядала три окремі позови, в кожному з яких громадяни третьої країни оскаржували рішення влади Нідерландів з березня 2024 року припинити надавати притулок неукраїнцям, які прибули з України.
Найвищий адміністративний суд країни, після низки позовів від іноземців скерував питання до Суду Євросоюзу, який у грудні 2024 року став на бік Нідерландів.
У Суді ЄС заявили, що держави-члени можуть припиняти тимчасовий захист для громадян третіх країн, які тимчасово проживали в Україні, раніше, ніж для українців, осіб без громадянства та громадян третіх країн, які мають посвідку на постійне проживання.
"Це означає, що держава-член ЄС не зобов'язана надавати захист (іноземцям. – Ред.), але може це зробити", – додали там.
У звʼязку з цим Державна рада остаточно постановила, що уряд Нідерландів може припинити надання притулку цій групі людей, що офіційно сталось 4 березня 2024 року.
Водночас рішення про вислання іноземців, які стосувались періоду до березня 2024-го, були скасовані.
Підготувала: Ніна Петрович





Мир «Новий лідер Ірану Моджтаба Хаменеї погодився на переговори зі США»
Мир «Фото з Орбаном: польський лідер у ролі декорації»
Общество «Пошук жертв Волинської трагедії на Рівненщині: Українсько-польська експедиція почала роботу»
Мир «Правоохоронці Чехії затримали підозрюваних у підпалі заводу з виробництва дронів для України»
Мир «Задержанные в Будапеште украинцы заявили о принудительных инъекциях и отсутствии консульской помощи»
Происшествия «Дрон заблукав у небі Литви і вирішив приземлитися з феєрверком»