Чиновник з ООН звинувачує Ізраїль у нехтуванні правами людей
Керівник Управління ООН з прав людини заявив, що припинення майже річної війни в Газі є пріоритетом, і попросив країни вжити заходів у зв'язку з тим, що він назвав "кричущим нехтуванням" міжнародного права на окупованих палестинських територіях з боку Ізраїля. Згідно з даними органів охорони здоров'я Гази, понад 40 тисяч палестинців були вбиті в Газі з того часу, як 7 жовтня 2023 року Ізраїль розпочав військову кампанію у відповідь на транскордонні атаки бойовиків ХАМАС.
В результаті атак ХАМАС було вбито 1200 осіб, а ще 250 були взяті в заручники. Конфлікт також спричинив сплеск насильства на окупованому Ізраїлем Західному березі річки Йордан, інформує Reuters.
"Припинення цієї війни й запобігання повномасштабному регіональному конфлікту є абсолютним і невідкладним пріоритетом. Держави не повинні — й не можуть — миритися з кричущою зневагою до міжнародного права, включаючи обов'язкові до виконання рішення Ради Безпеки (ООН) і накази Міжнародного суду, ні в цій, ні в будь-якій іншій ситуації", — заявив Верховний комісар ООН з прав людини Фолькер Тюрк у своїй промові на початку п'ятитижневої сесії Ради ООН з прав людини в Женеві.
Підготувала: Ніна Петрович





Мир «Таємниця морських глибин: як писк пілотів ламає владу "китів‑убивць"»
Происшествия «Південні регіони України знову під обстрілами: серед постраждалих діти та літні люди»
Мир «Прикордонники Литви випробували обладнання, яке підтвердило ефективність у боротьбі з тунелями»
Мир «Президент Вірменії призначив Нікола Пашиняна прем’єр‑міністром після відставки уряду»
Происшествия «Польска прокуратура затримала співвласника CEO Club Ukraine, МЗС України відреагувало»
Мир «Трампа призвали сменить переговорщиков по Ирану»