19:03 / 16.06.2024 Мир

Президент Литви запропонував створити спецтрибунал над росією за злочини проти українців

16 червня Гітанас Науседа запропонував створити спеціальний міжнародний трибунал, аби притягнути РФ до відповідальності за злочини проти України

"Російська агресивна війна проти України порушує всі принципи статуту ООН. Жодна країна не має права вето проти суверенного вибору демократичної та суверенної держави. Наш колективний обов'язок - бути повністю солідарними з Україною в ці важкі часи", - заявив під час свого виступу на Глобальному саміті миру у Швейцарії Науседа .

На його переконання, єдиним способом досягти миру в Україні є повне відновлення територіальної цілісності країни. Відповідно, Росія повинна "припинити свою агресію повністю та цілком і, безумовно, вивести всі свої війська та військове обладнання з України".

"Неможливо досягнути справедливого миру без притягнення (Росії, - ред.) до відповідальності за злочини. Це потрібно зробити на основі статуту ООН. Щоб упевнитися в цьому, ми хочемо створити спеціальний міжнародний трибунал", - заявив литовський президент, закликавши учасників Глобального саміту миру долучитися до цього трибуналу.

Підготувала: Ніна Петрович