14:45 / 16.06.2024 Мир

Прем'єрка Італії прокоментувала бажання путіна

Джорджія Мелоні у своєму виступі на другому дні Глобального саміту миру у Швейцарії наголосила, що мир для України не має означати капітуляцію, як це собі досі уявляють у Кремлі, і таке "мирне врегулювання" було би небезпечним прецедентом.

"Шановні колеги, "мир" – це не означає капітуляція, як, схоже, пропонує президент Путін своїми останніми заявами. Це не так. Змішування поняття миру з підкоренням встановило би небезпечний прецедент для усіх", – наголосила прем’єрка Італії.

У суботу вона також коментувала озвучені очільником Кремля "умови переговорів" та зазначила, що це більш схоже на пропаганду, аніж реальну пропозицію. 

Джорджія Мелоні зазначила, що союзники мають продовжувати зусилля для максимальної підтримки України та зауважила, що останній саміт G7 під головуванням Італії, на її думку, забезпечив достатньо потужні рішення – зокрема про використання заморожених активів РФ на користь України. 

"Дорогий Володимире (до Зеленського – Ред.), сьогодні хочу вам сказати, що ви можете продовжувати розраховувати на нас – стільки, скільки буде необхідно… Ми збираємо зробити усе можливе для того, щоби мирне вільне майбутнє для України стало реальністю ", – заявила Мелоні. 

Підготувала: Ніна Петрович