20:48 / 24.05.2024 Мир

У землі Гессен учні в школах вивчатимуть українську

Українську викладатимуть як другу іноземну в школах, аби дітям з України було простіше складати випускні іспити, повідомляє n-tv.

Як стверджують у виданні, українським дітям, аби мати змогу скласти випускні іспити Abitur, доводиться вивчати не лише німецьку, а й англійську та іншу іноземну мову. 

Відтепер Гессен стане першою федеральною землею, яка спростить цю процедуру для біженців з України та запроваджує вивчення української мови як другої іноземної у школах.

Попри те, що в школах інших федеральних земель також існують окремі мовні програми з вивчення української мови, вона не є обов'язковою другою іноземною мовою.

За словами міністра культури Гессену Арміна Шварца, запровадження української мови у німецьких школах є "чітким знаком солідарності" з Україною. Водночас міністр закордонних справ Манфред Пенц зазначив, що це є внеском у збереження української ідентичності та культури. 

"Тому, що ми не хочемо викорчовувати українських біженців, ми не хочемо відрізати їх від їхньої батьківщини, а навпаки, будуємо міст для їхнього повернення в Україну", - підкреслив Пенц.

За даними міністерства культури Гессена, наразі тут проживає близько 20 тисяч учнів та понад 300 вчителів, які втекли з України.

Підготувала: Ніна Петрович