14:50 / 20.11.2023 Мир

Рейтинг Байдена перебуває в унікально низькій точці його президентства, – опитування

Фото: Getty Images

Рейтинг чинного президента США Джо Байдена знизився до найнижчого рівня за весь час його президентства – 40%, оскільки переважна більшість виборців не схвалюють його зовнішню політику та війну між Ізраїлем і ХАМАС.

Про це свідчить опитування NBC News.

Зменшення підтримки Байдена найбільш помітне серед демократів, більшість з яких вважають, що Ізраїль зайшов занадто далеко у своїх військових діях в секторі Гази, а також серед виборців у віці від 18 до 34 років, 70% з яких не схвалюють ставлення Байдена до війни на Близькому Сході.

"Байден перебуває в унікально низькій точці свого президентства, і значна частина цього, особливо в коаліції Байдена, пов’язана з тим, як американці сприймають його зовнішньополітичні дії", – сказав соціолог-демократ Джефф Хорвітт з Hart Research Associates, який провів це опитування разом з соціологом-республіканцем Біллом Макінтарффом з Public Opinion Strategies.

Лише 33% усіх виборців схвалюють зовнішню політику Байдена, що на 8 пунктів менше, ніж було у вересні. 62% виборців, у тому числі 30% демократів, заявили, що не схвалюють зовнішню політику президента.

Лише 34% усіх виборців схвалюють дії Байдена щодо війни між Ізраїлем і ХАМАС.

Більше того, опитування вперше показало, що Байден відстає від експрезидента Дональда Трампа в гіпотетичному поєдинку на загальних виборах. Трампа підтримують 46% зареєстрованих виборців, Байдена – 44%. Водночас відставання знаходиться в межах похибки опитування.

Водночас соціолог-демократ Джефф Хорвітт зазначає, що Байден ще може повернути до своїх лав незадоволених демократів і молодих виборців.

BAGNET зазначає, до виборів президента США залишається ще понад 11 місяців.

Підготував: Сергій Дага