15:47 / 26.09.2023 Мир

Поширював пропаганду: у Чехії викрили агента росії

Ілюстративне фото з відкритих джерел

Чеська Служба безпеки та інформації викрила в країні російського агента впливу, який поширював російську пропаганду. Про це пише пресслужба відомства.

За словами очільника служби Міхала Коуделка, агент працював на замовлення одного з вищих органів державної влади рф і використовував для пропаганди популярних чеських осіб. Кого саме — невідомо.

"Агент впливу на замовлення одного з вищих органів російської державної влади роздав тисячі євро для поширення у публічному просторі наративів, які підтримують зовнішньополітичні інтереси рф у зв’язку з війною в Україні. Для поширення цієї інформації використовувалися навіть публічно відомі особи", – уточнив голова Служби інформації та безпеки.

При цьому, як додав він, спроби російського впливу у Чехії були й раніше. Зокрема, під час президентської виборчої кампанії на початку року російська пропагандистська агенція Sputnik випустила фальшиве відео за участю Петра Павела, де він нібито закликав Прагу втрутитися у війну в Україні.

Також країна-агресор поширювала дезінформацію про вербування громадян Чехії до приватної військової компанії "вагнера".

BAGNET нагадує, що у Миколаївській області викрили агентурну мережу росії, керівником якої виявився працівник місцевого оборонного підприємства.

Підготував: Сергій Дага