19:38 / 30.08.2023 Мир

Реваншист Орбан вірить у непереможність рашистів і закликає з ними домовлятися

Україні не вистачить кількісного ресурсу, щоб перемогти у війні російську федерацію.

Одіозний прем'єр Угорщини Віктор Орбан вважає "брехнею" той факт, що Україна здатна виграти війну з росією. Таку думку він висловив в інтерв'ю ексведучому Fox News Такеру Карлсону.

"Для перемоги у війні головне кількісний ресурс. У росії він явно більший, тож це брехня. Це не лише непорозуміння, це брехня і неможливо. Будь-хто, хто займається політикою та розуміє логіку, цифри та дані, знає, що про це не може бути й мови", – заявив він.

Водночас Орбан нібито "глибоко симпатизує" Україні, але у її перемогу не вірить.

"Ми маємо зрозуміти, що не можемо перемогти росіян своїм мисленням. Вони не вбиватимуть свого лідера. Вони ніколи не здадуться. Вони збережуть країну разом та захистять її", – сказав явно проросійський очільник угорського уряду.

Орбан також упевнений, що чим більше грошей та зброї західні країни передадуть Києву, тим більше озброєння вироблятиме рф. Із москвою нібито краще домовитися про нову безпекову архітектуру, яка забезпечить безпеку та суверенітет України, але не членство в НАТО, вважає прокремлівський політик.

"Якщо будь-яка західна країна надішле свої війська, це означатиме пряму війну між Заходом і Росією. І ми негайно опинимося в Третій світовій війні. Це дуже небезпечний момент", – наголосив він.

Нещодавно прем'єр-міністр Угорщини Віктор Орбан виступив проти плану Єврокомісії щодо надання Україні більшої фінансової підтримки.

Він також заявляв, що Україна нібито не може виграти війну проти росії. За його словами, війну нібито можна зупинити лише тоді, коли росія укладе угоду зі США.

Угорщина пообіцяла блокувати виділення Україні наступних пакетів допомоги, якщо Київ не перегляне своє рішення щодо обмежень проти найбільшого угорського банку OTP, який внесли до переліку спонсорів війни рф проти України.

Ця фінансова установа визнає окупацію росією Луганська та Донецька, а також надає кредити рашистським військовим.

Нагадаємо, прем’єр-міністр Угорщини Віктор Орбан висловив обурення заявою генерального секретаря НАТО під час візиту до Києва про те, що Україна у майбутньому має стати членом Альянсу.

Раніше Орбан назвав Україну "фінансово неіснуючою", нарікаючи, що Європа допомагає їй фінансувати багато базових потреб, та заявив, що без цієї підтримки "війна одразу закінчиться".

Крім того, партія влади "Фідес" провалила проєкт резолюції, яка б закликала арештувати президента росії владіміра путіна за ордером Міжнародного кримінального суду (МКС).

Як відомо, відносини між Україною і Угорщиною зіпсувалися у 2017 році, коли Верховна Рада ухвалила закон про освіту. Угорські шовіністи вирішили, що він обмежує права їхньої діаспори в Закарпатській області, водночас їх зовсім не турбувала проблема того, що після закінчення середньої школи угорські діти в Україні вкрай погано володіють державною мовою, а отже, є упослідженими порівняно з іншими громадянами країни. Через це МЗС Угорщини почало блокувати участь України в заходах НАТО.

У 2019 році Україна внесла поправки в закон про освіту, відтермінувавши до 1 вересня 2023 року дію мовної статті, що розлютила Угорщину, але Будапешт це не влаштувало.

Раніше громадський діяч Дмитро Снєгирьов заявляв про те, що країна, яка не сплачує внески до НАТО, не має права блокувати євроінтеграційне прагнення України.

Також письменник Костянтин Коверзнєв нагадав про те, що маємо документальне підтвердження тому, що знищення мирного населення в містечку Корюківка під час Другої світової війни відбувалося військовослужбовцями угорської 105-ї легкої дивізії зі складу Східної окупаційної групи військ за вказівками командувача групою генерал-лейтенанта Алдя-Папа Золтана Йогана, 1895 року народження, уродженця Будапешта. Загалом на Чернігівщині угорські частини взяли участь у знищенні до 60 тисяч мирних мешканців. Ніхто зі злочинців не був покараний міжнародним військовим трибуналом.

"Угорський злочин проти мирних українців не закарбовано в підручниках історії. Але цей злочин є реальністю! – стверджує Коверзнєв. – Отож, коли нас шантажують політики із сусідньої країни, які насправді є спадкоємцями огидної сегрегаційної політики Угорщини ХХ століття, ми, як правило, промовчимо. Тому що або мало знаємо в Києві про предмет розмови, або йдемо назирці за «поверховими націоналістами», яким від самого слова НАТО і перешкод, які мадярські політики-сегреганти вигадують, забиває дух".