На Шрі-Ланці почалася гіперінфляція
Ілюстративне фото з відкритих джерел
Споживчі ціни на Шрі-Ланці за підсумками червня зросли на 54,6% порівняно з минулим роком. Про це свідчать дані Центрального банку країни.
За даними агентства Bloomberg, це не просто антирекорд - інфляція перевищила позначку 50%, з якої економісти розцінюють зростання цін як гіперінфляцію.
Фактичне зростання цін виявилося набагато вищим за прогнози аналітиків, які очікували, що інфляція Шрі-Ланки за підсумками місяця зросте до 43,7%.
Найсильніше зростають ціни на транспорт і їжу, оскільки острівна держава практично не має коштів, щоб закуповувати паливо. Через це ціни на продукти харчування та неалкогольні напої у червні зросли на 80%, а на транспорт - на 128%.
Шрі-Ланка переживає найважчу кризу з моменту проголошення незалежності у 1948 році. 12 квітня країна оголосила дефолт за зовнішніми зобов'язаннями та зупинила всі виплати за кредитними угодами та облігаціями.
Підготував: Сергій Дага





Происшествия «Вбивство сина заступника мера Харкова у Відні: підозрюваних затримали в Україні»
Общество «Особливий статус російської мови в Україні скасовано»
Происшествия «"Квартал 95" створив нову компанію без Міндіча, щоб уникнути санкцій»
Общество «З 1 січня 2026 року зростуть виплати родинам загиблих захисників»
Политика «Затримано топ-посадовця "Енергоатому" й ексзаступника міністра енергетики»
Общество «"Чарівний Експрес" від Укрзалізниці курсуватиме три дні в Києві та Львові»