20:36 / 07.05.2018 Наука и техника

ВМС США збирає Другий флот

ВМС США відродять Другий флот, що діяв у Західній Атлантиці. У Пентагоні зазначили, що відродження флоту відбувається в умовах "змагання наддержав".
 
Reuters стверджує, що причиною цього стало військове протистояння з Росією, передає korrespondent.net.

Америка, найбільша морська держава
ВМС США відродять Другий флот, що існував з 1950 року та діяв у Західній Атлантиці, повідомив головком американського флоту адмірал Джон Річардсон 5 травня.
 
У своїй заяві Річардсон говорить, що відродження Другого флоту відбувається в умовах "змагання наддержав". Reuters і телеканал CNN пишуть, що причиною цього стало військове протистояння з Росією.
 
"Наша стратегія національної оборони дає зрозуміти, що ми повернулися в епоху змагання наддержав, оскільки сфера безпеки продовжує ставати все більш складною, ставить перед нами все більше викликів", - заявив адмірал.
 
Річардсон підтвердив, що відроджений Другий флот візьме на себе колишній регіон відповідальності - північну Атлантику і східне узбережжя США. Структуру і склад корабельного угруповання флоту адмірал не уточнив.
 
ВМС США складаються з оперативних флотів, кожен з яких має свою зону відповідальності. Максимальної кількості флотів, якими оперував Пентагон, було досягнуто після закінчення Другої світової війни, в 1946 році, - тоді в структурі ВМС США діяли 12 флотів.
 
До початку 21 століття збереглося шість флотів, з Другого по Сьомий (Перший флот був розформований у 1973 році). У січні 2011 року Пентагон ухвалив рішення скоротити Другий флот заради перерозподілу ресурсів в інтересах інших оперативних з'єднань. На момент розформування в складі флоту знаходилися більше 100 кораблів і підводних човнів.
 
Наразі в ВМС США на озброєнні перебувають 282 військових судна, а до 2020 року цю кількість планується збільшити до 308.
 
Авіаносці є головною ударною силою американських ВМС при проведенні операцій із застосуванням неядерної зброї. США є найбільшою авіаносної державою світу.
 
До складу ВМС США в середині минулого року увійшов найдорожчий авіаносець в історії Gerald R. Ford з палубою довжиною в 337 метрів.

У ВМС США входять десять авіаносних ударних груп, кожна з яких складається з близько 7,5 тисячі осіб персоналу, авіаносця, принаймні одного крейсера, ескадри есмінців у складі, як мінімум, двох есмінців і/або фрегатів, і авіакрила від 65 до 70 літаків.
 
Варто відзначити, що 30 січня ВМС США прийняли на озброєння Підводний безлюдний комплекс для стеження за підводними човнами.

"Морський мисливець", так називається перший корабель проекту ACTUV, являє собою безпілотник, призначений, в першу чергу, для безперервного, аж до декількох місяців, відстеження малошумних дизель-електричних підводних човнів. Його називають ідеальним для знищення російських і китайських підводних човнів.
 
Ще один козир США - атомний підводний човен типу Лос-Анджелес USS Hartford. Вона борознить глибини Північного Льодовитого океану - місця потенційної нової "гарячої точки" в стосунках між Росією і США.

Субмарина запускає шестиметрову торпеду, що важить дві тонни, здатну миттєво знищити ворожий підводний човен.