Шеститонний конвертоплан вперше здійснив політ
Фото: Конвертоплан Lanying R6000
Перший у світі конвертоплан вагою 6 тонн Lanying R6000 здійснив політ у провінції Сичуань на південному заході Китаю. Про це повідомляє агентство Xinhua. Повітряне судно розробила китайська United Aircraft.
Двигун створений китайською AERO Engine Corporation. Корисне навантаження Lanying R6000 - 2 тонни. Максимальна крейсерська швидкість - 550 км/год, тобто майже вдвічі більше, ніж у гелікоптерів. Дальність польоту - майже 4000 км (вчетверо більше, ніж у гвинтокрилів) на висоті до 7620 м (удвічі більше вертольотів).
Конвертоплан призначений для авіаперевезень між містами, водою та гірськими районами, пише Global Times. Крім того, Lanying R6000 використовуватиметься при надзвичайних ситуаціях, гасінні пожеж, для перевезення медперсоналу, поліцейського патрулювання та ліквідації наслідків стихійного лиха.
Конструкція конвертоплана дозволяє плавно перемикатися між режимами вертикального зльоту та посадки та високошвидкісного горизонтального польоту. Крила та лопаті Lanying R6000 можуть складатися, що зменшує його площу під час стоянки.

Підготував: Сергій Дага





Общество «Загальнонаціональна хвилина мовчання: Верховна Рада ухвалила закон»
Политика «Брюссель і Київ нібито "оголосили війну" Будапешту: Орбан різко висловився про плани ЄС щодо України»
Наука и техника «Засновник Telegram Дуров порівняв Росію з Іраном через обмеження роботи месенджера»
Происшествия «Спротив триває: 1450-та доба протистояння України збройній агресії Росії»
Мир «Москва предлагает Вашингтону вернуться к расчетам в долларах в обмен на партнерство, – Bloomberg»
Происшествия «ЗСУ "зачистили" від ворога село Косівцеве на Запоріжжі»