Китай запустив перші супутники для роздачі інтернету з орбіти Землі
Ілюстративне фото з відкритих джерел
У вівторок, 6 серпня, з китайського космодрому Тайюань запустили перші штучні супутники у рамках проекту "Тисяча вітрил", який передбачає роздачу інтернету з орбіти Землі.
Китайський проект вже порівнюють з працюючим проектом супутникового інтернету Starlink Ілона Маска. Зараз на низькій орбіті перебуває майже 6,2 тис. супутників Starlink.
Китайці відправили на орбіту перші 18 супутників, а загальна кількість апаратів, яку Китай планує розмістити на низькій орбіті, становить майже 14 тис.
Під час першої фази проекту "Тисяча вітрил" Китай збирається розмістити 1,3 тис. супутників, з них до 2025 року - 648. У її рамках плануються і тести з роздачі інтернету на поверхню Землі.
Підготував: Сергій Дага





Мир «У Франції засудили громадян Грузії за крадіжки з бібліотек рідкісних книг»
Мир «США та Іран оголосили про досягнення мирної угоди»
Политика «У Франції відкривається саміт G7, 16 червня лідери обговорюватимуть українське питання за участю Зеленського.»
Происшествия «Макрон назвал удар по Киево-Печерской лавре атакой на мировое наследие»
Политика «Трамп и Вэнс подписали меморандум о взаимопонимании с Ираном, – CNN»
Политика «Микрофон зафиксировал разговор Макрона и Зеленского о встрече с Трампом»