В Італії виявили некрополь мідного віку з 22-ма гробницями
Ілюстративне фото з відкритих джерел
У містечку Сан Джорджо Бігарелло на півночі Італії виявили великий некрополь мідного віку. Йому приблизно 5 тисяч років.
Відкриття некрополя стало несподіванкою через кількість розкопаних гробниць (всього 22) і артефактів, знайдених у них, пише "УП.Життя".
Перші ізольовані гробниці розкопали у листопаді 2023 року та січні-лютому 2024-го. Вони є лише невеликою частиною більшого кладовища, точні розміри якого складно встановити, бо воно було втрачене протягом століть.
У багатьох гробницях знайшли різноманітну кремінну зброю, як-от майстерно виготовлені кинджали, бездоганні наконечники стріл і клинки, зазначають археологи.
Також археологи виявили ювелірні вироби, зокрема намиста з бісеру, які датують IV тисячоліттям до нашої ери.
Більшість поховань є індивідуальними інгумаціями: померлі лежали на лівому боці, ноги зігнуті до грудей, голови повернуті на північний захід.
22 поховання, за словами дослідників, були виявлені на глибині близько 40 сантиметрів під поверхнею землі.
Підготував: Сергій Дага





Политика «Посол Украины встретилась с королем Чарльзом III в посольстве Британии в США»
Мир «У Пхеньяні відкрили музей із технікою, захопленою в Україні»
Политика «Ставка Верховного Головнокомандувача: обговорили НРК, ППО та економіку РФ»
Политика «Український парламент продовжив воєнний стан і мобілізацію ще на 90 днів»
Общество «Київ–Ужгород: новий брендований поїзд із японським меню та іграми»
Мир «Майбутній прем’єр Угорщини Петер Мадяр запросив Зеленського до Берегова»