00:20 / 28.07.2021 Наука и техника

Lucid Motors, яка хоче створювати найкращі електромобілі, стала публічною, а ціна акцій зросла

Каліфорнійський виробник електромобілів Lucid Motors зараз котирується на біржі як LCID після угоди SPAC з Churchill Capital IV (CCIV). Ціна акцій значно зросла в перший день торгів на Nasdaq, повідомляє electrive.com.

Про плани IPO компанія оголосила в лютому під керівництвом екс-інженера Tesla Пітера Роулінсона. Згідно з оголошеннями на той час, злиття з SPAC Churchill Capital та його перелік мали зібрати загалом 4,4 млрд доларів (що еквівалентно 3,6 млрд євро). SPAC - це інвестиційні фірми, створені саме з метою злиття з іншою компанією, звідси і назва "Компанія з придбання спеціальних закупівель" (SPAC).

У перший день торгів на технологічній біржі Nasdaq ціна акцій Lucid Group Inc, як офіційно називають об'єднану компанію, зросла до одинадцяти відсотків. До речі, символом індикатора Lucid є LCID. Найбільшим інвестором все ще залишається саудівський фонд державного багатства PIF, який приєднався до Lucid у 2018 році.

"Місія Lucid полягає в тому, щоб по-справжньому масово індустріалізувати електромобілі та електромоторні системи шляхом розробки найсучаснішої технології, яку тільки можна уявити", - сказав Пітер Роулінсон, генеральний директор та технічний директор Lucid Group. "Lucid Air представляє наступне покоління електромобілів та створює нові стандарти комфорту, діапазону, ефективності та потужності салону. Ми йдемо назустріч нашим прогнозованим поставкам на найближчі два роки, і ми сподіваємось порадувати наших клієнтів у всьому світі найкращими електромобілями, коли-небудь створеними".

Як компанія, що котирується на біржі, Lucid тепер має більший доступ до свіжого капіталу, але тепер вона також повинна відповідати очікуванням, покладеним на неї. Поставки першої моделі, електричного седана Air, планується розпочати в Північній Америці пізніше цього року - серед затримок через пандемію корони, серед іншого.

Після цього поставки продовжуватимуться швидкими темпами: Як заявив минулого тижня Роберто Руссо, менеджер ву інтерв'ю Electrive, Lucid хоче розпочати поставки в Німеччині та інших європейських ринках вже на початку 2022 року. Автомобілі будуватимуть на власному заводі компанії в Каса-Гранде в американському штаті Арізона.

Після седана Air там також буде побудований електричний позашляховик "Gravity". "Gravity" базується на тій самій платформі, яка була спеціально розроблена компанією Lucid, як і Air. Подальші дані про позашляховик поки не відомі.