18:41 / 16.03.2017 Общество

Марина Порошенко та Лілія Гриневич презентували і передали ноутбуки для інклюзивних шкіл Запорізької області

16 березня Дружина Президента України пані Марина Порошенко разом із Міністром освіти і науки пані Лілією Гриневич презентували і передали комп’ютерне оснащення та інтерактивні навчальні програми для 19 інклюзивних шкіл Запорізької області, які стали учасниками експериментального проекту по розвитку інклюзивного освітнього середовища. Про це "Багнету" повідомил прес-секретар офісу дружини Президента України.

Обладнання й новітні навчальні технології закуплені в рамках українсько-китайської співпраці між Благодійним Фондом Порошенка та Міжнародною торговою палатою Великого Шовкового Шляху.

У цілому пілотний регіон отримає понад 350 ноутбуків, 21 мультимедійний телевізор, 21 принтер та wi-fi роутери, які будуть розподілені в 21 комп’ютерному класі, де кожна дитини й педагог матиме персональний девайс.

Окрім того, в ноутбуки одразу завантажені розвиваючі програми з "Української мови" та "Математики", які розроблені видавництвом "Розумники". Вони розраховані як для дітей з особливими освітніми потребами, так і для дітей, що типово розвиваються. Навчальний контент покликаний заохочувати дітей до навчання, розвивати логіку, пам’ять та креативне мислення.

За словами Марини Порошенко, в епоху інформаційних технологій немає обмежених можливостей: "І саме інклюзивна освіта – це, в першу чергу, рівні можливості для всіх дітей. Ми розуміємо, що сьогодні комп’ютерна грамотність – це назріла вимога сучасного життя. Тому в рамках свого експериментального проекту ми запроваджуємо прогресивні методики навчання, які базуються на використанні комп’ютерних технологій. А також працюємо над створенням єдиного інклюзивного освітнього середовища на основі дотримання прав дитини на якісну освіту. Адже сьогодні діти – це лише 20% нашого населення, але це 100% нашого майбутнього".  

На думку Лілії Гриневич, "сучасне освітнє середовище  неможливе без широкого використання технологій в освітньому процесі.  Саме тому Міністерство освіти і науки підтримує проекти, в рамках яких більше українських шкіл можуть покращити свою матеріально-технічну базу. Слід також пам’ятати, що освітнє середовище - це не лише стіни чи комп’ютери, це, в першу чергу, люди, які нас оточують. Тому ми всіляко підтримуємо впровадження інклюзивної освіти в Україні. Зокрема, у 2017 році, для забезпечення роботи інклюзивної освіти Уряд виділив субвенцію у розмірі 209 млн грн".

Для того, щоб педагоги та асистенти вчителя, які безпосередньо працюють в інклюзивних класах, ефективно і з максимальною користю застосовували новітнє обладнання та програми,  Благодійний Фонд Порошенка з 20 по 24 березня проведе у Запоріжжі спеціалізований тренінг з використання інформаційно-комп’ютерних технологій у навчальному процесі.