За допомогою молекулярно-генетичних експертиз в Ізюмі вдалося ідентифікувати 402 жертви рашистів
Харківська обласна прокуратура разом зі слідчим управлінням Головного управління Національної поліції в області уже понад два роки розслідують факт масового поховання в Ізюмі на Харківщині.
За інформацією начальника відділу Харківської обласної прокуратури Євгена Соколова, Ізюм перебував під контролем російських військ з 8 березня до 10 вересня 2022 року. Після деокупації населених пунктів Ізюмської громади 15 вересня 2022 року поліціянти виявили масове поховання, яке налічувало 423 могили й одну братську військовослужбовців ЗСУ.
Соколов повідомив, що з місця поховання вилучили 448 тіл і фрагментів загиблих, серед яких були діти. Станом на початок березня 2025 року за допомогою молекулярно-генетичних експертиз вдалося ідентифікувати 402 осіб.
«Ще 46 залишаються не ідентифікованими, з яких для 24 осіб маємо біологічні зразки рідних. Водночас 22 особи залишаються невідомими», — додав прокурор.
Серед ідентифікованих — 198 цивільних чоловіків, 211 цивільних жінок, 25 військовослужбовців, сім дітей, а також людські рештки, ймовірно, семи осіб.
Щоб встановити особи загиблих, правоохоронці призначили понад 1500 молекулярно-генетичних експертиз.
Під час огляду тіл з масового поховання в Ізюмі й необхідних експертиз правоохоронці встановили ознаки насильницької смерті лише у 140 осіб:
За інформацією прокуратури, наразі правоохоронці змогли розслідувати й направити до суду чотири кримінальні провадження за 11 фактами вчинення кримінальних злочинів.
Підготувала: Ніна Петрович





Мир «Велика Британія виділяє Україні £100 млн на протиповітряну оборону»
Происшествия «У колишнього тренера "Шахтаря" зупинилося серце»
Мир «Іран заявив, що знищив склад із протидроновими системами з України в Дубаї»
Происшествия «Росіяни тікають з АЕС «Бушер» в Ірані»
Общество «СБУ вдруге за тиждень атакувала дронами нафтовий термінал «Усть-Луга» в Лєнінґрадській області»
Мир «Збройні сили Ізраїлю знищать військову промисловість Ірану "протягом кількох днів"»