Які виші є лідерами за кількістю вступників у 2024 році
Ілюстративне фото з відкритих джерел
В Україні триває цьогорічна вступна кампанія у виші. На бакалаврат вступає 201 тисяча абітурієнтів.
Про це в ефірі національного телемарафону розповіла голова Підкомітету з питань вищої освіти Освітнього комітету ВРУ Юлія Гришина. І уточнила, що цьогоріч ця цифра – на третину менша, ніж торік, передає "Освіта 24".
Які виші найчастіше обирають вступники цьогоріч
Також нардепка повідомила, які заклади вищої освіти найчастіше обирають вступники у межах цієї вступної кампанії.
"Лідером за кількістю поданих заяв від вступників 2024 року є Львівський національний університет імені Івана Франка", – уточнила вона.
- Другу сходинку займає Київський національний університет імені Тараса Шевченка.
- "Бронзу" отримала Львівська політехніка.
- На четвертому місці – Київський політехнічний інститут імені Ігоря Сікорського.
- П'яту позицію займає Державний торговельно-економічний університет.
"Якщо порівняти з попереднім роком, аби зрозуміти, яка тенденція лідерів серед вишів України за кількістю поданих заяв, то ця п'ятірка майже не змінилася. Просто ЗВО трохи помінялися місцями. Торік лідером була Львівська політехніка", – розповіла Гришина.
Все ж вона акцентувала на змінах, які стосуються Національного авіаційного університету.
"Багато років поспіль, і торік також, він був у п'ятірці лідерів, а на сьогодні займає 9 місце за кількістю поданих заяв", – уточнила нардепка.
Які міста є лідерами
Гришина також назвала міста, які є лідерами щодо кількості поданих вступниками заяв у виші, розташовані у цих населених пунктах.
Першість отримав Київ. Друге місце займає Львів. Третє – Харків.
Підготував: Сергій Дага





Происшествия «Свавілля у ТЦК: У Миколаєві 18 діб тримали чоловіка, щоб у нього зрослися ребра – Лубінець»
Происшествия «Версію теракту у Монако вже відкинули: У справі Єрмолаєва заговорили про слід СБУ»
Политика «В Польше считают, что Украина не передает технологии беспилотников из-за исторического спора»
Политика «Зеленский: Украина не получила 200 ракет, несмотря на договоренность с Норвегией»
Происшествия «Омбудсман вимагає всебічного розслідування смерти мобілізованого на Львівщині»
Мир «Російське посольство у Швеції налякали фарбою та муляжем»