08:49 / 23.04.2024 Общество

Всі консульства України припиняють надання послуг чоловікам призовного віку, – ЗМІ

Ілюстративне фото з відкритих джерел 

Міністерство закордонних справ (МЗС)України наказало керівникам усіх дипломатичних установ України тимчасово призупинити всі консульські дії щодо громадян України призовного віку до отримання роз'яснень щодо положень закону про посилення мобілізації.

Про це йдеться у листі першого заступника міністра закордонних справ Андрія Сибіги, який є у розпорядженні ZN.UA.

– З урахуванням пунктів 6 та 16 частини першої статті 8 Закону України «Про правовий режим воєнного стану», у зв’язку з триваючою широкомасштабною збройною агресією РФ проти України, з метою недопущення уникнення громадянами України обов’язку з врегулювання питання військового обліку територіальними центрами комплектування й соціальної підтримки та наявності військово-облікових документів доручаю з 23.04.2024 тимчасово призупинити вчинення консульських дій за заявами громадян України чоловічої статі віком від 18 до 60 років, – йдеться у листі за підписом Сибіги. 

Зазначається, що дозволені лише консульські дії, пов'язані з оформленням посвідчень особи на повернення в Україну. Розпорядження МЗС залишається чинним "до отримання додаткових роз'яснень щодо порядку застосування положень" закону про посилення мобілізації, який був оприлюднений 17 квітня і набуде чинності у травні.

Підготував: Сергій Дага