21:41 / 13.02.2024 Общество

В Україні розвивається система зовнішніх аудитів щодо розподілу гуманітарної допомоги

Команда Національного агентства гуманітарної допомоги ZDOROVI отримала сертифікат про готовність до проведення зовнішніх міжнародних аудитів відповідно до світових практик GMP, GDP в галузі медицини. Документ про проходження сертифікованого навчання вручило підприємство Ukrmеdcert у нього є акредитація у сфері оцінки відповідності та систем управління якістю в галузі медичних виробів. Про це пише Journalist Today.

За словами засновниці Національного агентства гуманітарної допомоги ZDOROVI Наталії Тулінової, питання професійних аудитів є дуже важливими для функціонування сфери гуманітарної допомоги.

«Довіра міжнародних партнерів, які останні два роки потужно підтримують Україну, має бути у фокусі уваги благодійних організацій. Тому навички, що дозволяють проводити оцінку розподілу гуманітарної допомоги, ефективності та використання та запобігання корупції у цій сфері — завдання всіх учасників галузі», — зазначила Тулінова.

Вона додала, що оновила сертифікат з організації та проведення зовнішніх аудитів, а також надала іншим членам команди ZDOROVI можливість пройти навчання та отримати відповідний професійний статус.

Благодійна організація ZDOROVI надає допомогу 900 медичним установам в Україні та постійно перебуває у розвитку своїх можливостей щодо партнерства з іноземними донорами, у тому числі щодо гуманітарних моніторингових місій, зазначив представник Національного агентства гуманітарної допомоги ZDOROVI Віталій Пригорницький.

«Ми вже маємо відповідний досвід, як учасники проекту HeRAMS, який відбувся в Україні на замовлення ВООЗ. Наша команда здійснювала гуманітарні місії на деокуповані території Херсонщини, Харківщини, Донбасу та Запорізького регіону», — наголосив Пригорницький.

Масштабна гуманітарна робота ZDOROVI відбувається завдяки співпраці з міжнародними партнерами, серед яких – MedShare, Embrace, RAZOM for UKRAINE, NOVA Ukraine, Americares, USAID, PHILIPS та інші благодійні фонди та організації.