14:31 / 26.04.2023 Общество

Скорочення кількості предметів в українських школах: міністр зробив важливе уточнення

Фото: pixabay.com  

В українських школах не скорочуватимуть кількість ключових шкільних предметів. У Міністерстві освіти та науки наразі не розглядають такої можливості.

У цьому запевнив очільник відомства Оксен Лісовий. 

За його словами, йдеться виключно про те, щоб викладання предметів у школі було сконцентровано на корисних знаннях, а обсяг викладання враховував би можливості дитини освоїти його.

"По-перше треба усвідомлювати, що ми не допускаємо сьогодні скорочення дисциплін ключових – таких як історія України, українська мова, хімія, фізика, математика, біологія. Тобто всі ті ключові дисципліни, які є в школі, вони повинні залишитися. Ми говоримо про оптимізацію програми, ми говоримо про їх концентрацію корисними знаннями, ми говоримо про ті дисципліни, якими можливо можна пожертвувати і сьогодні це питання експертів і експертного розгляду", - зауважив міністр.

Водночас він не уточнив, які саме предмети можуть бути оптимізовані, проте розповів, які предмети варто концентрувати.

"Скажімо, можна концентрованіше подати основи здоров'я або якісь інші дисципліни. Не буду їх називати, щоб не створювати зайвої інформаційної хвилі. Це питання експертизи. Всі ключові дисципліни, і природничі, і гуманітарні будуть збережені, вони повинні бути концентровані, але подані таким чином, щоб врахувати можливості дитини засвоїти весь цей обсяг знань", - додав Оксен Лісовий.

Раніше міністр освіти писав у мережі, що два роки коронавірусу та рік повномасштабного вторгнення росії спричинили те, що психологічне та розумове навантаження на школярів зараз дуже високе через велику кількість предметів, навчання онлайн, додаткові заняття. Зокрема, у 7-9 класі діти вчать вже близько 20 предметів.

Підготував: Сергій Дага