14:31 / 25.04.2023 Общество

Голова МОН назвав список дисциплін, які точно залишаться у школі

Фото: mon.gov.ua

Всі ключові навчальні дисципліни – і природничі, й гуманітарні, які нині є в школі, повинні залишитися.

Про це міністр освіти та науки Оксен Лісовий повідомив в ефірі телемарафону.

"Ми не допускаємо сьогодні скорочення дисциплін ключових, таких, як історія України, українська мова, хімія, фізика, математика, біологія. Тобто всі ті ключові дисципліни, які є в школі, повинні залишитися. Ми говоримо про оптимізацію програми, про їхню концентрацію корисними знаннями, ми говоримо про ті дисципліни, якими можливо можна пожертвувати. І сьогодні це питання експертів. Наприклад, можна концентрованіше подати основи здоров’я або якісь інші дисципліни", – каже він.

Крім того, Лісовий зауважив, що наразі МОН не має точних даних щодо кількості вчителів, проте працює над упорядкуванням цієї інформації.

"Ми маємо зараз приблизно 3-4% вчителів, які виїхали за кордон, за даними громадських організацій, які проводили ці дослідження. Переважно вчителі виїхали з тих регіонів, де ведуться бойові дії, це Луганська, Херсонська, Донецька,  Харківська, Запорізька області", – говорить міністр.

Також він зауважив, що на сьогодні для України найкритичнішим питанням є підготовка учителів Нової української школи. Це завдання прагнуть виконати до початку нового навчального року і воно потребує фінансування.

"З об’єктивних причин підготовку не було здійснено попереднього року. Це той виклик, який ми маємо сьогодні. А загалом щодо підготовки вчителів – спостерігаємо проблеми з вищою освітою. Це стосується підготовки педагогічних кадрів та інших фахівців. Тому в фокусі нашої уваги сьогодні – реформи вищої освіти загалом і педагогічної зокрема", – каже він.

Як повідомляв BAGNET, раніше у Міністерстві освіти й науки України повідомили, що перехід на 12-річну систему шкільної освіти  має відбутися 2027 року.

Підготував: Сергій Дага