13:34 / 20.04.2023 Общество

В сфері освіти прогнозують дефіцит у кілька мільйонів людей

Фото: ua.depositphotos.com

Міністр освіти і науки Оксен Лісовий заявив, що перед українською освітою є багато викликів, спричинених, зокрема, пандемією COVID-19 та повномасштабним вторгненням росії. Про це пише "УП.Життя".

Ці події призведуть до кадрового дефіциту у галузі освіти, заявив міністр під час презентації результатів дослідження "Освіта під час війни".

Одним із завдань української освіти буде повернення українців, які в результаті повномасштабного вторгнення виїхали за кордон. 

Також, за словами міністра, потрібно буде інтегрувати людей, які жили на тимчасово окупованих територіях, в "український світ".  

Водночас, за прогнозами міністра, в українській освіті все одно бракуватиме освітян. 

"Сьогодні ми прогнозуємо дефіцит в кілька мільйонів людей, навіть якщо освіта зробить все необхідне, щоб повернути наших людей з-за кордону та інтегрувати тих, хто перебував в окупації в український світ", – розповів міністр. 

BAGNET нагадує, міністр освіти хоче спростити навчання для дітей, які вчаться в іноземних та українських школах одночасно, а також – закликав обговорити питання про скорочення кількості шкільних предметів.

Підготував: Сергій Дага