17:24 / 04.04.2023 Общество

Спритний ТОП-менеджер "Укренерго" Куртєв підробляв документи заради перемоги на тендерах

Колишній заступник директора ДП "Укренерго", а нині директор енергетичної компанії ТОВ "УК "Метрополія" Віктор Куртєв підробив довідку про відсутність податкової заборгованості, аби виграти тендер на виконання робіт в "Укренерго".

Про це свідчить вирок суду Голосіївського району м. Києва в рамках кримінального провадження №12014100010010611, повідомляє "Стопкор".

Згідно документу, Куртєв визнав свою вину у підробці документів та пішов на угоду про визнання винуватості, отримавши покарання у розмірі 50 неоподаткованих мінімумів.

Як виявляється з численних журналістських публікацій та матеріалів правоохоронних органів, Віктора Куртєва та пов’язані з ним компанії, неодноразово викривали у зловживаннях та службових підробках документів. У 2016- му році Київська прокуратура відкрила провадження у зв’язку з тим, що посадові особи "Хмельницькобленерго", "Черкасиобленерго" і "Миколаївобленерго" незаконно вивели 18,5 млн грн на користь ТОВ "УК "Метрополія". У той час, коли посадовці компаній у змові з Куртєвим виводили кошти, працівники лишалися без зарплат. Зокрема, працівники Черкасиобленерго виходили на мітинги, вимагаючи сплатити заборгованості та притягнути керівництво до відповідальності.

А у 2018 - м у році слідчий відділ ГУ ДФС в м. Києві відкрив кримінальне провадження за ч.3 ст.212 КК "Ухилення від сплати податків в особливо великих розмірах", у зв’язку з тим, що посадові особи ТОВ "НТК "Метрополія" здійснювали фіктивну фінансово-господарську діяльність, без реального виконання робіт, чим ухилилися від сплати податків у сумі понад 4, 7 млн.гривень. При цьому ця ж компанія НТК "Метрополія" потрапила у так званий негативний шот – ліст приватних компаній Києва, які не сплачують заробітну плату своїм працівникам.

Серед "багажу" адміністративних та кримінальних справ, в яких фігурують компанії, пов’язані з Віктором Куртєвим, є й земельні махінації. Так, у 2019 - му році правоохоронці підозрювали, що компанії Куртєва у змові з місцевим Держгеокадастром незаконно отримали в оренду землі для розміщення сонячних електростанцій на Одещині. У цій діяльності Куртєв, до речі, фігура - не самостійна. За даними, журналістів він "курує" енергетичний бізнес відомого олігарха, колишнього нардепа Василя Хмельницького. Однак фінансові махінації далеко не найбільш кричущі правопорушення, до яких має відношення Куртєв. У 2014 -му році він налагодив співпрацю із лідером громадської думки на півдні Одещини Дмитром Затуливітром, який був лідером т.зв. "Народної ради Бессарабії", що виникла у 2014 – му році (нині він фігурує у списку "Миротворець").

Місцеві журналісти зазначали, що фінансувалася "Народна рада" росією через організацію "Россотрудничество". На певному етапі до проекту долучився та почав отримувати фінансування і Віктор Куртєв, спочатку через "Народну раду Бессарабії", а потім й напряму, відкривши власний проект "Центр розвитку Бесарабії".

Однак, на думку журналістів, від участі у проекті його швидше за все відмовив Василь Хмельницький, хвилюючись за те, що партнер може отримати підозру у сепаратизмі, відповідно виникнуть проблеми й у бізнесі. А тому до кримінальних справ чи підозр до у цьому напрямку справа не дійшла.