17:11 / 21.05.2022 Общество

Літні канікули 2022: коли діти закінчать навчання

Ілюстративне фото з відкритих джерел

В Україні більшість областей відновили навчання в онлайн форматі після призупинення навчального процесу через війну. Школи в різних регіонах обиратимуть самостійно дату завершення освітнього процесу в 2021/2022 навчальному році.

У цьому навчальному році літні канікули почнуться у різних регіонах по-різному залежно від ситуації, що передбачено наказом, який підписав міністр освіти і науки Сергій Шкарлет 1 квітня 2022 року, повідомляють Podrobnosti. 
 
Зокрема, в окупованому Херсоні навчальний процес у школах завершився 30 квітня. У Херсонському міському управлінні освіти розповіли, що завчасно встигли подати документи до державного реєстру. Відтак, там є дані про те, що учні, які навчались в 11 класах, отримали повну загальну середню освіту. Сподіваються, що дітям зможуть видати хоч номери сертифікатів.

У Харкові школи мають намір завершити навчальний рік 3 червня. У тамтешній міськраді розповіли, що до наступних класів будуть переведені тільки ті діти, які змогли засвоїти хоча б половину навчального матеріалу.

У Черкасах завершити навчальний рік планують 27 травня. У Черкаській ОВА повідомили, що школи також прийняли 4,2 тисячі учнів, які переїхали з інших районів.
 
У Чернігові завершення навчального процесу заплановане на 4 червня.

Цьогоріч було скасоване Верховною Радою зовнішнє незалежне оцінювання знань.

Вступна кампанія відбудеться за спеціальною процедурою, над механізм якої ще працюють.

Згідно з ухваленим проєктом закону:

  • випускники 2021-2022 навчального року звільнені від проходження підсумкової атестації;
  • вступ цьогоріч пройде за спрощеним механізмом без використання результатів ЗНО, єдиного вступного іспиту, єдиного професійного вступного випробування.

Підготував: Сергій Дага