15:58 / 12.01.2026 Шоу-биз

Кінопремія "Золотий глобус": оголошено лауреатів

Ілюстративне фото з відкритих джерел

У Беверлі-Гіллз у готелі Beverly Hilton відбулася 83-тя церемонія вручення премії “Золотий глобус”. Ведучою заходу вдруге поспіль стала комікеса Ніккі Глейзер. У кінематографічних номінаціях найбільший успіх мав новий фільм Пола Томаса Андерсона, тоді як у телевізійних категоріях головною подією вечора став серіал “Юнацтво”.

Як повідомляє АР, головну нагороду в категорії драматичного кіно присудили стрічці “Гамнет” режисерки Хлої Чжао. У номінації “Найкращий фільм – комедія або мюзикл” журі відзначило чорну комедію з трилерними елементами “Одна битва за іншою” Пола Томаса Андерсона.

Серед анімаційних проєктів перемогу здобув фільм “Кейпоп-мисливиці на демонів“, створений студією Sony Pictures Animation. Тоді яу в категорії найкращого фільму іноземною мовою перемогла бразильська картина “Таємний агент” режисера Клебера Мендонси Фільйо.

Інші ключові кінематографічні нагороди отримали:

  • Вагнер Моура – найкращий актор у драмі за роль у фільмі “Таємний агент”;
  • Джессі Баклі – найкраща акторка у драмі за “Гамнет”;
  • Тімоті Шаламе – найкращий актор у комедії або мюзиклі за “Марті Супрім. Геній комбінацій”;
  • Роуз Бірн – найкраща акторка у комедії або мюзиклі за “Я не залізна”;

Найкращими акторами другого плану стали Теяна Тейлор (“Одна битва за іншою”) та Стеллан Скашгорд (“Сентиментальна цінність”).

У телевізійних номінаціях найкращим драматичним серіалом журі назвало “Пітт” Р. Скотта Джеммілла. У категорії комедії або мюзиклу перемогу здобув серіал “Кіностудія“, а звання найкращого мінісеріалу отримав проєкт “Юнацтво“.

Акторські нагороди в драматичних серіалах дісталися Рі Сігорн за роль у серіалі “Єдина” та Ноа Вайлі, який зіграв у “Пітті”. У комедійних і мюзиклових проєктах журі відзначило Джин Смарт за “Хитрощі” і Сета Роґена за серіал “Кіностудія”.

Серед мінісеріалів і телефільмів нагороди за головні ролі отримали Мішель Вільямс за роботу в проєкті “Померти заради сексу” та Стівен Грем, який зіграв у серіалі “Юнацтво”. Цей же серіал приніс відзнаки за ролі другого плану Ерін Догерті та Оуену Куперу.

Окремо журі відзначило й кінематографічні здобутки. Пол Томас Андерсон отримав одразу дві нагороди за фільм “Одна битва за іншою” – за режисуру та сценарій. Нагороду за касові досягнення і загальний внесок у кінопрокат присудили стрічці “Грішники” Раяна Куглера.

Музичні відзнаки також розподілилися між кількома проєктами. Найкращим оригінальним саундтреком визнали роботу Людвіга Йоранссона до фільму “Грішники“, а нагороду за найкращу пісню отримала композиція Golden з анімаційного фільму “Кейпоп-мисливиці на демонів”.

У розділі розважальних форматів спеціальну нагороду за стендап-спецвипуск отримав Рікі Джервейс за шоу “Смертність”, а найкращим подкастом року журі назвало Good Hang with Amy Poehler.

Підготував: Сергій Дага