20:20 / 24.03.2020 Политика

Путін скористався епідемією та "приєднав" Донбас до РФ, - думка

Російський уряд вніс зміни до розпорядження, згідно з яким через поширення короновірусу в країні тимчасово було обмежено в'їзд громадян інших країн. Виняток зроблено лише для громадян України та осіб без громадянства, які проживають на окупованій території Донбасу.

Таким чином, ми стали свідками справжньої спецоперації по "приєднанню" Донбасу на тлі пандемії, - пише Віталій Портников для Еspreso.tv.

Спочатку "глави народних республік" заявили про повне закриття лінії розмежування, позбавили жителів доступу на вільну територію країни. А потім Росія відкрила для них свій кордон - не тільки для тих, хто вже отримав російські паспорти, а й для тих, хто досі має тільки українське громадянство. І це при тому, що в'їзд в Росію обмежений навіть для громадян Білорусі - країни, з якою у Росії до останнього часу взагалі не було ніякого кордону. А тепер - є. І громадян Білорусі через цей кордон не пропускають. А з окупованим Донбасом тепер кордону, по суті, і немає. Через ділянку кордону, яка з обох боків контролюється Москвою, тепер будуть вільно пропускати громадян з донецькою і луганською пропискою.

Рішення Кремля ще раз демонструє російські наміри щодо Донбасу. Москва могла б змусити своїх маріонеток в регіоні закрити лінію розмежування з Україною - але свій кордон поки що не відкривати. І тоді виникли б передумови для будівництва в окупованому анклаві власної "державності", для "самоізоляції" Донбасу в епоху пандемії. Однак Путін вирішив інакше: Україну - закрити, Росію - відкрити.

Тому що російському президенту не потрібні на українській території ніякі "держави" і "народні республіки". Він хоче просто приєднати українську територію до Російської Федерації - стільки, скільки вдасться відхопити. І те, що Путін не забуває про це навіть під час епідемії, більш того - користується епідемією, тільки підкреслює всю серйозність і незмінність його намірів.