Мерц запропонував Росії різдвяне перемир’я та високо оцінив переговорну роботу України
Канцлер Німеччини Фрідріх Мерц високо оцінив переговорну роботу України за останні два дні. Він виступив із пропозицією Росії влаштувати перемир’я на Різдво.
Про це Мерц заявив на спільній пресконференції із президентом України Володимиром Зеленським, передає Die Zeit.
Він зазначив, що російські атаки знищують переважно цивільне населення, тому Москва зробить важливий крок, якщо припинить свої обстріли на Різдво у ніч на 25 грудня.
"Можливо, російський уряд має залишки людяності і залишить людей у спокої на декілька днів. Це може стати початком миру", — сказав Мерц.
Також він повідомив, що на переговорах у Берліні слід дотримуватися великої дипломатичної динаміки, "можливо, найбільшої з початку війни".
"Наразі є шанс на справжній мирний процес для України, на який останніми тижнями "цілодобово" працювали. Дорогий Володимир, напевно, вперше з 24 лютого 2022 року буде мислимим у ці дні з можливістю припинення вогню", — повідомив він.
Мерц високо оцінив роль делегації США та переговорників Стівена Віткоффа та Джареда Кушнера, які відіграли ключову роль в обговореннях. Без їхньої невпинної прихильності і без прихильності президента США не було б позитивного імпульсу, який відчувається "прямо тут у ці години".
Канцлер послався на цілі, які погодили Україна, її європейські партнери та США. Йдеться про:
- Припинення вогню, що зберігає суверенітет України.
- Жодних порушень єдності та сили НАТО та Євросоюзу через припинення вогню.
- Збереження української перспективи у припиненні вогню та можливість відновлення.
Гарантії безпеки США та європейців для України.
Підготувала: Ніна Петрович





Спорт «Джошуа о сотрудничестве с командой Усика: Теперь я больше молюсь»
Политика ««Слуга народу» готує оновлену партійну стратегію на період війни»
Происшествия «Місцеві мешканці на Донеччині допомагали ворогу обстрілювати власних сусідів»
Политика «Справи тягнуться, а Іванющенко – в Монако: арешт скасували через «неналежне повідомлення»»
Экономика «В 2026 году начнет работу Американско-Украинский инвестфонд восстановления»
Спорт «Легендарний хокейний клуб "Піттсбург Пінгвінс" продають за 1,7 млрд доларів»