20:08 / 29.09.2025
Политика
Кремль денонсував Європейську конвенцію про запобігання катуванням
Росія офіційно денонсувала Європейську конвенцію про запобігання катуванням та нелюдському або такому, що принижує гідність, поводженню чи покаранню.
Відповідний закон підписав диктатор Владімір Путін, повідомляє The Guardian.
Документ, ратифікований Москвою у 1998 році, втратить чинність для РФ після рішення Кремля. Тепер Росія більше не зобов’язана допускати міжнародних інспекторів до своїх тюрем, а скарги російських ув’язнених до Європейського комітету з питань запобігання катуванням більше не розглядатимуться.
У Кремлі заявили, що вихід із конвенції став відповіддю на відмову Ради Європи допустити російського представника до складу контролюючого комітету.
Підготувала: Ніна Петрович





Происшествия «"Квартал 95" створив нову компанію без Міндіча, щоб уникнути санкцій»
Происшествия «Українські Сили оборони вразили нафтобази та військові об’єкти РФ у кількох регіонах»
Происшествия «Українські спецслужби підтвердили вибух на нафтопроводі, що постачає нафту до Європи, – ЗМІ»
Экономика «Фон дер Ляйен представила план финансовой поддержки Украины на 90 млрд евро»
Мир «Правительство Италии может отложить принятие декрета о поддержке Украины в 2026 году, – Reuters»
Общество «"Чарівний Експрес" від Укрзалізниці курсуватиме три дні в Києві та Львові»