Держдеп назвав припинення вогню в Україні єдиною темою переговорів з рф
Фото: Теммі Брюс
Адміністрація президента США Дональда Трампа заявляє, що головним пріоритетом у перемовинах з росією залишається припинення вогню в Україні. Про це йдеться у заяві речниці Держдепу США Теммі Брюс.
На пресконференції вона наголосила, що без прогресу в питанні припинення бойових дій обговорення інших тем не має сенсу.
Таку відповідь вона дала у зв’язку з питанням журналістів щодо ситуації, коли Україна погодилася на запропоноване припинення вогню, тоді як росія досі зволікає та продовжує обстріли, хоча минуло вже 30 днів.
Брюс підкреслила, що президент Трамп особисто залучений до процесу, і нагадала про активну дипломатичну роль держсекретаря Марко Рубіо. За її словами, керівництво США — і зокрема Трамп та Рубіо — чітко дали зрозуміти, наскільки серйозною є ситуація і що на кону.
Вона зазначила, що ситуацію в Україні не можна вирішити військовим шляхом:
"Це м’ясорубка. Поки не припиниться стрілянина й не зупиняться вбивства, інші питання залишаються поза обговоренням".
Також вона нагадала, що на останній зустрічі НАТО держсекретар Рубіо заявив: у найближчі тижні стане зрозуміло, чи справді росія готова до припинення вогню.
– Ми дамо їм шанс довести це, але не чекатимемо пів року чи рік. Президент чітко висловився: ми за дипломатію, але уважно стежимо, як розвивається ситуація, — підсумувала Брюс.
Підготував: Сергій Дага





Политика «Росія змінила цілі атак по Україні, – Зеленський»
Политика «Это справедливая борьба за мирную и безопасную жизнь: Путин сделал новое заявление о войне»
Политика «Кредит ЄС на 90 млрд євро є критично важливим для обороноздатності України, – Зеленський»
Мир «Прем’єр Словаччини вирішив допомогти Путіну економити на лампочках, - ЗМІ»
Мир «Норвегія позбавляє українських чоловіків призовного віку тимчасового захисту»
Происшествия «Помічник "слуги" у Раді став фігурантом справи про гучну крадіжку»