Країни ЄС обговорять "масштабні рішення" для допомоги Україні, – Сікорський
Фото: Kay Nietfeld/dpa/picture alliance
Наступного тижня відбудеться Рада ЄС із закордонних справ. На ній планується обговорити масштабні рішення щодо допомоги Україні. Про це в ефірі TVN заявив міністр закордонних справ Польщі Радослав Сікорський.
Він допустив, що наступна Рада ЄС з закордонних справ може бути драматичною.
– Мають бути ухвалені або не ухвалені масштабні рішення про те, чи готові ми виділити реальні ресурси, такі як заморожені російські активи, для підтримки України, – сказав Сікорський.
Він також спрогнозував, що адміністрація Дональда Трампа не може дозволити собі катастрофічного провалу в Україні.
– Оскільки, нагадаю, саме відчуття провалу в Афганістані обтяжувало адміністрацію Байдена (президента США Джо Байдена - ред.). Тут ще не все вирішено. Я розмовляю з оточенням, найближчим до Дональда Трампу у сфері безпеки, – додав Сікорський.
BAGNET нагадує, 14 жовтня Рада Євросоюзу вирішила продовжити мандат місії з підготовки українських військових на два роки до 15 листопада 2026 року. Для цього з бюджету планується виділити майже 409 млн євро. Також EUMAM планує співпрацювати з програмою НАТО з надання допомоги та підготовки у сфері безпеки для України (NSATU).
Підготував: Сергій Дага





Происшествия «Індійські правоохоронці стверджують, що 6 українців могли незаконно перевозити дрони до Індії: що кажуть в МЗС»
Мир «Заяви про «погрози» Орбану: Угорщина ухвалила рішення щодо трьох українців»
Мир «Трамп розкритикував союзників по НАТО за пасивність в Ірані і пригрозив переглянути членство»
Мир «Куба уверена в одном, любой внешний агрессор столкнется с непреодолимым сопротивлением, – президент Диас-Канель»
Политика «Іспанія надасть Україні новий пакет військової допомоги на суму 1 млрд євро»
Мир «У ЦАХАЛ заявили про ліквідацію двох високопоставлених чиновників Ірану»