08:49 / 13.06.2024 Политика

Зеленський та Байден підпишуть безпекову угоду на саміті G7 13 червня, – Салліван

Фото: Володимир Зеленський і Джо Байден

У четвер, 13 червня, США підпише з Україною угоду про безпеку. Про це повідомив помічник президента США з питань національної безпеки Джейк Салліван. За словами Саллівана, документ не містить згадки про будь-які суми та зобов'язання американської сторони використовувати свою армію для захисту України.

Про плани підписати угоду  Салліван повідомив, спілкуючись із журналістами на борту президентського літака, який готувався до злету в Італію. 13 червня в італійському місті Бріндізі розпочнеться саміт країн G7.

На полях саміту відбудеться зустріч президента України Володимира Зеленського з американським лідером Джо Байденом. За словами Джейка Саллівана, за підсумками переговорів сторони підпишуть угоду про безпеку.

За словами Саллівана, документ не містить "конкретних цифр у доларовому вираженні". Документ включає зобов'язання працювати з Конгресом над фінансуванням, а також визначає рамки взаємодії США з Україною та іншими союзниками щодо виділення коштів українській армії.

За словами помічника президента, в угоді немає пунктів щодо застосування збройних сил США для захисту України.

BAGNET нагадує, саміт G7 відбудеться 13-15 червня. До об'єднання входять Велика Британія, Німеччина, Італія, Канада, Франція, Японія та США. 2 червня прем'єр-міністр Італії Джорджа Мелоні, яка приймає саміт, повідомила про участь у ньому Володимира Зеленського.

На конференції лідери G7 обговорять плани щодо використання доходів від заморожених російських активів для допомоги Україні. Financial Times писала, що США запропонували Україні надати кредит під заставу майбутніх доходів від заблокованих російських активів. Сума кредиту становитиме $50 млрд. 

Підготував: Сергій Дага