Захід боїться дати відсіч росіянам і тому у них є всі шанси перемогти, - британський генерал
Нові пакети допомоги Україні допоможуть їй витримати можливий майбутній наступ росіян, але не дозволять Збройним силам України перехопити ініціативу і повернутися до наступу, пише у своїй колонці для Telegraph полковник британської армії у відставці Річард Кемп.
Він нагадує, що минулого літа були великі очікування щодо контрнаступу України, який мав би відкинути російські війська назад і створити передумови для перемоги. Однак цього не сталося, а наступ загальмувався і не досягнув значних успіхів.
«Цю невдачу можна цілком пояснити відмовою Заходу надати адекватну військову допомогу. Результатом стала тиха реакція у внутрішній політиці по обидва боки Атлантики, яка, безсумнівно, сприяла тому, що президент США не зміг вчасно провести через Конгрес наступний пакет допомоги, а також небажанню європейських країн посилити власну допомогу», - зазначає автор.
Кемп підкреслює, що поєднання величезних втрат української сторони і нестача боєприпасів дозволили російським військам повернутися до наступу і перехопити стратегічну ініціативу по всій зоні бойових дій. Поступово просуваючись вперед, російські війська досягли обмежених, але конкретних успіхів на фронті, змушуючи Україну здавати позиції, а також завдаючи серйозної шкоди українській інфраструктурі через повітряні атаки.
Нові пакети військової допомоги від США і Великої Британії, за умови швидкої доставки, можуть дозволити Україні стабілізувати лінію фронту, одночасно захищаючи інфраструктуру в тилу, а також виявитися критично важливими перед ймовірністю масштабного російського наступу влітку.
«Хоча нові пакети допомоги можуть дозволити притупити цю проблему, вони не дозволять Україні перехопити ініціативу і повернутися до наступу. Однією з причин цього є те, що Росія досягла панування в повітрі на багатьох напрямках, тоді як наземна протиповітряна оборона залишатиметься недостатньою. Інша причина полягає в тому, що втомлена війною Україна просто не має достатньо військ і після більш ніж двох років запеклих боїв, схоже, не бажає розпочинати масштабну мобілізацію, яка їй необхідна», - зазначає Кемп.
На його думку, виклики перед Україною майже нездоланні. Серед причин він вказує те, що Росія має швидко зростаючу економіку воєнного часу і акумулювала величезні сили, якими вона готова пожертвувати заради досягнення цілей Путіна.
«Якщо Москва зможе досягти значного успіху влітку, можливо, навіть захопивши Харків, друге місто України, то взимку у Заходу не буде апетиту до подальших витрат», - вказує на сумну перспективу війни в Україні.
Цей похмурий прогноз, за словами британського офіцера, погіршиться додатковою невизначеністю щодо результатів виборів у США та Великій Британії.
«Схоже, як і в попередніх війнах, Росія почне погано, але закінчить добре завдяки рішучості, якої так бракує західним союзникам України», - резюмував він.
Підготувала: Ніна Петрович





Политика «Енергетичне перемир'я, якого добивається Зеленський, воно для РФ неприйнятне, – Лавров»
Спорт «ЧЄ-2026 з біатлону: Українка Меркушина виграла "золото" в індивідуальній гонці»
Общество «Комітет ВР рекомендував скасувати візи для іноземних волонтерів на час війни»
Мир «Эстония намерена запретить покупку недвижимости гражданам России и Беларуси»
Мир «У Франції відмовляться від "подружнього обов'язку" у шлюбі»
Политика «Чергові санкції проти країни-агресора можуть ухвалити в річницю нападу»