09:08 / 06.12.2023 Политика

Єрмак попередив про великий ризик поразки України без допомоги США

Фото: Андрій Єрмак

Глава Офісу Президента України Андрій Єрмак заявив, що Україна зіткнеться з великим ризиком поразки у війні з росією, якщо не отримає додаткової допомоги від США. За його словами, ЗСУ змушені переходити до оборони. Про це Єрмак сказав, виступаючи в Інституті миру у Вашингтоні.

"Якщо допомога, яка зараз обговорюється в Конгресі, буде навіть відкладена, хоча я хотів сказати, якщо вона не станеться, то великий ризик, що ми будемо у втій самій позиції, де ми зараз. Це несе великий ризик зазнати поразки у цьому конфлікті", – сказав Єрмак.

Глава ОПУ додав, що наразі українські війська переходять до оборони, незважаючи на мотивацію військ.

"Насамперед, це оборона. І деякі наступальні операції по окремих напрямках. Кількість сил, які сконцентрувала росія, створює для нас складнощі", – додав Єрмак.

BAGNET нагадує, у жовтні адміністрація президента США Джо Байдена направила до Конгресу запит про додаткове фінансування допомоги Україні, Ізраїлю та Тайваню у розмірі $106 млрд. З них $61 млрд призначені для України.

Як повідомляв Bloomberg, Білий дім направив до Конгресу листа, в якому йдеться, що до кінця календарного року США повністю закінчаться кошти для надання допомоги Україні, якщо запитаний проект фінансування не схвалять.

Також BAGNET повідомляв, що у Держдепартаменті США вважають, що володимир путін не погодиться на мирні переговори з Україною, доки не дізнається результатів виборів президента США у листопаді 2024 року.

Підготував: Сергій Дага