14:31 / 17.11.2023 Политика

У Латвії закликали ЄС закупити снаряди для України за кордоном

Ілюстративне фото з відкритих джерел

Президент Латвії Едгарс Рінкевичс закликав ЄС купувати снаряди для України за своїми межами, оскільки сам Євросоюз не встигає надати артилерійські боєприпаси згідно з графіком до березня. Про це він сказав у інтерв’ю Politico.

"Ми вже давно виступаємо за те, що якщо не вистачає боєприпасів або не вистачає обладнання в ЄС, то слід купити їх деінде і передати Україні. Зараз важливо, щоб Україна продовжувала воювати, отримуючи те, що їй потрібно", – сказав Едгарс Рінкевичс.

Питання про те, чи всі боєприпаси, які ЄС хоче передати Києву, повинні виробляти компанії в Євросоюзі й в Норвегії, було суперечливим від самого початку ініціативи про один мільйон снарядів. Франція, яка має найбільший оборонний сектор у ЄС, наполягала на суворих обмеженнях залучати до ініціативи боєприпаси не з ЄС.

Інші країни, в тому числі Швеція і країни Балтії, були більш відкриті до купівлі снарядів за межами Європи.

"Нашим головним викликом зараз є не так витрати на оборону, які ми збільшуємо, як те, де ви можете знайти обладнання для поповнення своїх запасів, для переозброєння своїх збройних сил. Слід брати до уваги те, що війна в Україні триватиме довше, ніж можна було передбачити півтора роки тому", – зазначив президент Латвії

Президент Латвії також висловив занепокоєння, що проблеми в ЄС можуть вплинути на США, де допомога Україні також зіштовхується з політичними труднощами.

"Коли я розмовляю з американцями, мене трохи турбує те, що вони живуть під враженням, ніби Європа дає недостатньо, хоча насправді ми витрачаємо на Україну, якщо об’єднати і військові, і всілякі програми, більше, ніж Сполучені Штати", – розповів Рінкевичс.

Підготував: Сергій Дага