Саміт НАТО у Вільнюсі: Стефанішина розповіла, чого очікувати Україні
Ілюстративне фото з відкритих джерел
Україна продемонструвала свою спроможність як держава в умовах повномасштабної війни. Про це в ефірі телемарафону заявила віцепрем'єр-міністр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України Ольга Стефанішина.
"Майже рік ми готувались до цього саміту у Вільнюсі. І можу вже зараз підтвердити, що з практичної точки зору достатньо багато напрацювань і рішень було озвучено саме у ході саміту. Більше того, триває дискусія щодо документів, пов'язаних із гарантіями, які в тому числі і будуть надаватись окремими союзниками НАТО. На сьогодні Альянс не має заперечень щодо такого формату. Водночас ми продемонстрували свою спроможність як держава в умовах повномасштабної війни і, відповідно, наполягаємо на тому, що ми готові підготувати Україну до повноправного членства в НАТО", - зазначила Стефанішина.
Вона додала: "Для цього (членства України в НАТО - ред.) нам потрібні певні політичні рішення, запрошення до членства. Можливо саме на саміті у Вільнюсі. Остаточних домовленностей ще немає, тривають розмови із лідерами. А цього тижня особлива увага приділяється саме комунікації президента, який проводить офіційні особисті перемовини із лідерами союзниками Альяну. Ми зі свого боку працюємо із колегами в урядах".
Підготував: Сергій Дага





Происшествия «Аудіоперехоплення ДШВ: російські командири наказують вбивати своїх поранених солдатів»
Политика «Вступление Украины в Евросоюз в 2027 году невозможно, – Мерц»
Политика «Міністр оборони анонсував перші кроки для побудови нової системи захисту українського неба»
Спорт «ЧЄ-2026 з біатлону: Українка Меркушина виграла "золото" в індивідуальній гонці»
Политика «Кушнер і Віткофф не будуть присутні на нових переговорах щодо України, – Рубіо»
Спорт «Футбольна арена "Монументаль" стане другою за місткістю у світі»