Гаага відреагувала на розшук росією прокурора МКС
Фото: icc-cpi.int
Асамблея держав-учасниць Римського статуту, на основі якого функціонує Міжнародний кримінальний суд (МКС) у Гаазі, висловила глибоку стурбованість через оголошення в росії у розшук прокурора МКС Каріма Хана. Про це йдеться в заяві Асамблеї.
"Головування Асамблеї висловлює жаль у зв’язку з цими актами залякування та неприйнятними спробами підірвати мандат Міжнародного кримінального суду щодо розслідування, санкцій та запобігання вчиненню найтяжчих міжнародних злочинів", – зазначається в заяві.
Зазначається, що захист доброчесності суду, зокрема його судової та прокурорської незалежності, має основоположне значення для успішного виконання ним свого мандату:
"Ми підтверджуємо нашу повну довіру до МКС як до незалежного та неупередженого суду", – підкреслюється у документі.
У Асамблеї також закликали усі держави поважати незалежність МКС й "об’єднатись у боротьбі проти безкарності".
Підготував: Сергій Дага





Общество «Вчені виявили "омолодження" у літніх людей після зміни харчування, але потрібні додаткові дослідження»
Мир «Власти Китая сменили транслитерацию в имени Рубио для обхода санкций»
Происшествия «Єрмак: президент повинен забезпечити незалежне правосуддя, тому я не просив його втручатися»
Одесса «Рятувальна операція в Одесі: 10-річна дівчинка провалилася під тротуар (фото)»
Происшествия «На Закарпатті зафіксовано проліт ще одного безпілотника над Міжгірщиною»
Мир «ЄС офіційно заявив про намір приєднатися до угоди про Спецтрибунал проти РФ»