18:00 / 27.01.2023 Политика

Історичний центр Чернігова планують включити до списку Світової спадщини ЮНЕСКО

Ілюстративне фото

Також у цей список можуть включити й деякі інші міста України, повідомляє “Суспільне” із посиланням на слова міністра культури та інформаційної політики України Олександра Ткаченко. Цю інформацію “Суспільному” підтвердив і начальник управління культури і туризму Чернігівської міськради Олександр Шевчук.

"Наразі тривають зміни номінації, на яку ми будемо подаватися. В нас вже практично сформована робоча група, а одразу після ми розпочинаємо процес підготовки подачі всіх необхідних документів. Нас консультують і допомагають наші колеги з Польщі, ми ведемо з ними перемовини. Для нас процедура подання документів буде у пришвидшеному темпі, це дійсно дуже потрібно нашому місту. За попередніми даними, ми хотіли б вкластися в один рік", — каже Шевчук.

Він зауважив, що які саме об’єкти історичного центру Чернігова увійдуть у цей список, наразі не розголошують. Поки тривають робочі моменти й обговорення стосовно остаточного рішення.

“У черзі у нас розгляд інших міст, але це потребуватиме часу, тому що це підготовка досьє, робота з експертами, тими, хто опрацьовує його, робота з ЮНЕСКО. Кілька історичних центрів наших міст у нас зараз, так би мовити, на олівці. Очевидно, що це ті, які мають відому у світі історичну спадщину. Принаймні це можна сказати про Чернігів”, - заявивТкаченко.

Він зауважив, що внесення в список ЮНЕСКО це дуже складна процедура. Україна спромоглася за рік внести до нього відразу два українські об’єкти: борщ як нематеріальну культурну спадщину та історичний центр Одеси. 

За словами Ткаченка, це велика історична подія, такого ще не було.

Підготувала: Ніна Петрович