13:34 / 02.09.2022 Политика

Литва закликала ООН направити поліцейські сили на ЗАЕС

Ілюстративне фото з відкритих джерел

Литовська сторона офіційно запропонувала направити спеціальні поліцейські сили ООН на Запорізьку атомну електростанцію (ЗАЕС). Про це повідомляє  посольство Литви в США.

Повідомляється, що заступник генерального комісара поліції Литви Арунас Паулаускас зробив відповідну заяву на зустрічі начальників поліції організації Об'єднаних Націй (ООН).

"Литва виступає за створення довгострокової місії Міжнародного агентства з атомної енергії (МАГАТЕ) на Запорізькій АЕС, де поліція ООН могла б зробити свій внесок, забезпечивши її фізичну безпеку. Хоча деяким країнам війна в Україні може здатися далекою, ядерні інциденти ігнорують національні кордони", - зазначив він.

За його словами, російські війська контролюють і використовують у військових цілях одну з чотирьох атомних електростанцій в Україні. Він запевнив, що Литва готова взяти активну участь у такій місії та відправити до України співробітників своїх правоохоронних органів.

BAGNET нагадує, раніше міністр закордонних справ Литви Габріелюс Ландсбергіс пропонував направити на Запорізьку АЕС миротворців ООН.

Підготував: Сергій Дага