Ранні підйоми на роботу знижують розумову активність, – науковці

Ілюстративне фото з відкритих джерел
Дослідження, у якому взяли участь 23 800 чоловік, показало: у тих, хто пізно лягає, з віком когнітивні здібності знижуються швидше. Про це пише Business Standard.
Однією з причин вчені називають шкідливі звички, якими найчастіше займаються вечорами: куріння, вживання алкоголю та малорухливий спосіб життя. Провідний автор дослідження Ана Венцлер заявила:
"У нашому дослідженні ми також виявили, що ввечері люди частіше курять та п'ють, а також менше займаються спортом. Згідно з нашими дослідженнями, 25% ризику зниження когнітивних функцій можна пояснити курінням та поганим сном".
Особливо важко доводиться людям з вищою освітою. Кожна втрачена година сну знижує їхні когнітивні здібності на 0,8% за десятиліття, зазначають автори дослідження.
Ще однією причиною зниження розумової активності може стати необхідність ранніх підйомів на роботу. У такому разі "сови" не мають шансів виспатися - спроби лягти раніше ні до чого не приведуть:
"Ви можете спробувати лягти спати раніше, але якщо ваш організм ще не виробляє мелатонін (гормон сну), це не спрацює: ваш організм просто ще не хоче спати".
Вирішувати проблему науковці пропонують, якщо дозволити трудоголікам виходити працювати пізніше, щоб вони встигли відновитися.
Підготував: Сергій Дага