14:01 / 07.02.2023 Здоровье

Українці скаржаться на туалетний папір, що фарбує тіло та білизну

Бюджетні варіанти туалетного паперу можуть становити загрозу для здоров'я українців

В Україні минулого року туалетний папір зріс в ціні на 60%. І до кінця поточного року, експерти теж прогнозують подорожчання гігієнічної паперової продукції на 50-60%. Через такі тенденції на вітчизняному ринку з’являється все більше неякісної продукції за привабливим — найнижчими — цінами:  приблизно 6-8 грн за рулон. Однак, придбавши такий дешевий папір, споживачі потім жалкують, про що розповідають на сайтах відгуків та сторінках інтернет-магазинів, пише видання Society

З досвіду, українці діляться, що найдешевший рожевий папір ("Кохавинка"), наприклад, фарбує шкіру та  білизну. Тож у ньому, вочевидь, використовуються фарбники у значній концентрації.

А за словами лікаря-дерматолога Ірини Скорогудаєвої, саме фарбники у туалетному папері можуть бути дуже небезпечними для здоров’я.

"Зазначу, що саме наявність барвників найчастіше може стати причиною подразнення в паховій зоні і в місцях безпосереднього контакту паперу і шкіри. Деякі зразки можуть викликати розвиток геморою, запальні процеси і навіть рак прямої кишки. Це відбувається через свинець, який входить до складу барвників дешевих видів туалетного паперу", — пояснює медик.

Окрім барвників, до найдешевшого туалетного паперу під час виробництва безконтрольно потрапляють наступні небезпечні для людського організму речовини:

Фталати — ця речовина негативно впливає на ендокринну та репродуктивну систему.

Хлор – використовується для відбілювання паперу. Поліциклічний вуглеводень – викликає алергію.

Формальдегід – викликає подразнення шкіри провокує рак.

Бісфенол А – призводить до репродуктивних проблем.

Якщо ж мова про якісний туалетний папір та сертифікованих виробників, то рівень усіх вищеперерахованих речовин у ньому суворо контролюється на кожному з етапів виробництва шляхом лабораторних досліджень. І хоч покупець не може лабораторно дослідити папір під час шопінгу, відрізнити неякісну продукцію можна й на око.

Нафарбований найдешевший туалетний папір ("Альбатрос"), наприклад, як пишуть українці,  має досить темний колір, нерівні краї, є надто тонким і легко рветься (що значно ускладнює його використання за призначенням). 

Крім того, довжина рулонів найдешевшого неякісного паперу, як правило, не перевищує 40 метрів. А тому, купуючи товар, варто перевірити його на щільність: для цього достатньо стиснути рулон руками.

Загалом, економити на гігієнічній продукції треба з розумом. Потрібно обирати товар середніх цінових категорій і бажано, звичайно, від відомих та перевірених виробників. А ось купуючи найдешевше, споживач, як правило, програє, бо отримує не тільки маленький метраж паперу, але й товар низької якості, який у підсумку може викликати ще й проблеми зі здоров’ям.