АМКУ виписав "оздоровчий" штраф інвесткомпанії за санаторії у Поляні
Ілюстративне фото з відкритих джерел
Антимонопольний комітет оштрафував ТОВ "Інвестиційна компанія "ТВК" на 1,12 млн грн, йдеться в повідомленні відомства.
Зазначається, що "ТВК" порушила законодавство про захист економічної конкуренції, набувши контроль над активами двох майнових комплексів - санаторій "Поляна" і санаторій "Сонячне Закарпаття" в селі Поляна Закарпатської області - без дозволу Антимонопольного комітету, наявність якого необхідна.
Тому оштрафував компанію на 559 678 грн за кожен санаторій і надав дозвіл на контроль над активами.
У серпні 2025 року інвесткомпанія "ТВК" отримала санаторії в управління за результатами аукціонів, проведених Агентством з розшуку та менеджменту активів (АРМА).
Як пише LIGA.net, ТОВ "Інвестиційна компанія "ТВК" зареєстровано в Моршині Львівської області. Воно входить до групи, яку контролюють співвласник української ІТ-компанії SoftServe Тарас Кицмей і ексголова Львівської облдержадміністрації, експрезидент IDS Group (води "Моршинська", "Миргородська", "Аляска") Микола Кміть з родиною.
Обидва санаторії належать Федерації профспілок через ПрАТ "Укрпрофоздоровниця". У 2024 році вони були арештовані у справі про незаконний видобуток та продаж мінеральної води, організований профспілковими лідерами, та передані АРМА для пошуку управителя на час розслідування та судів.
На територіях санаторіїв є кілька свердловин, з яких видобувають лікувально-столову воду "Поляна Квасова" та "Поляна Купіль".
Підготувала: Ніна Петрович





Мир «Новий лідер Ірану Моджтаба Хаменеї погодився на переговори зі США»
Мир «Влада Ірану заперечила переговори зі США після заяв Трампа»
Мир «Швеция предупреждает о рисках эскалации войны с Ираном и её влиянии на помощь Украине»
Политика «Зеленський визначить спецпредставника по Білорусі, який повинен буде тиснути на режим Лукашенка»
Общество «Тип соцмереж і час онлайн суттєво впливають на добробут користувачів»
Политика «Переговорники прозвітували Зеленському про підсумки візиту до США»