10:34 / 16.06.2024 Экономика

Діти ВПО мають деякі пільги, якими можуть скористатися

Держава надає певні пільги для дітей переселенців. «24 канал» розповів, які пільги можуть отримати діти ВПО. Діти зі статусом ВПО або діти, постраждалі внаслідок воєнних дій, мають право на пільги, пов'язані з освітнім процесом, а також з відпочинком.

Так, відповідно до законодавства, вони мають право на першочергове зарахування до державних або комунальних закладів дошкільної та загальної середньої освіти.

Крім того, згідно з законом «Про забезпечення прав і свобод ВПО», неповнолітні переселенці та діти війни мають право на безоплатне харчування в освітніх закладах:

  • дитячих садках;
  • школах;
  • ПТУ;
  • інших закладах незалежно від підпорядкування та типу.

Щоб отримати безкоштовне харчування, батьки мають звернутися до адміністрації закладу та надати документи, що підтверджують статус дитини.

Чи можуть діти ВПО отримати безкоштовне оздоровлення

Діти ВПО, які потребують особливої соціальної підтримки, мають право на безоплатний відпочинок у дитячих оздоровчих таборах та інших дитячих закладах.

Батьки або опікуни таких дітей автоматично отримують повідомлення про цю можливість у застосунку «Дія». Також повідомлення можуть надійти від органів соцзахисту за місцем тимчасової реєстрації телефоном або поштою.

В Україні діти зі статусом ВПО та ті, що проживають у прифронтових населених пунктах і здобувають фахову вищу освіту, мають право на соціальну стипендію до закінчення навчання або досягнення 23 років.

Для цього треба подати заяву керівнику навчального закладу та відповідати таким умовам:

  • Навчання на бюджеті за денною формою навчання (допускається дуальна форма навчання у разі здобуття фахової вищої освіти);
  • Входження до рейтингу успішності;
  • Відсутність академічної відпустки;
  • Відсутність академічних заборгованостей.

Поселення в гуртожитках і пільги на навчання

Студенти зі статусом ВПО мають право на першочергове поселення в гуртожитки своїх ВНЗ. Вищі навчальні заклади можуть надавати знижку на оплату проживання на власний розсуд.

Інформацію про це можна отримати в:

  • приймальних комісіях ВНЗ;
  • комендантів студентських гуртожитків.

Пільговий кредит на освіту

Відповідно до постанови Кабміну, діти зі статусом ВПО та ті, що проживають у прифронтових населених пунктах, які навчаються за контрактом у закладах професійної, фахової предвищої та вищої освіти, мають право на отримання пільгового кредиту на освіту.

Для цього треба подати письмову заяву до приймальної комісії навчального закладу.

Підготувала: Ніна Петрович