16:45 / 23.05.2024 Экономика

Соратники Зеленського планують підвищення ПДВ, військового збору та акцизів

Депутат Верховної Ради від фракції "Слуга народу", голова парламентського комітету з питань фінансів, податкової та митної політики Данило Гетманцев прогнозує підвищення ПДВ, військового збору та акцизів.

Про це він повідомив в telegram, передають Українські Новини.

"Чомусь очевидні речі, про які ми говоримо давно раптом викликають шок. Відповім всім одразу. Так, нам необхідно підвищити і видаткову і дохідну частину бюджету задля фінансування армії, яку ми фінансуємо за рахунок наших внутрішніх джерел. Ми не можемо запозичити ці кошти у партнерів. Про яку суму йде мова? КМ зараз підраховує потреби, але вони дуже великі. Не менше 300 млрд до кінця року. Яким чином можна зібрати такі гроші? Знову почекаємо пропозиції від КМ. Але так, їх неможливо забезпечити, оминаючи основні податки. Тому зміни будуть стосуватися бюджетоутворюючих прямих і непрямих податків в т.ч. ПДВ, ВЗ та акцизів", - написав Гетманцев.

За його словами, це погано для економіки, і війна це дуже погано, проте інших варіантів наразі немає.

"Відповідаю також наперед. Так, контроль за витрачанням коштів буде й надалі посилюватись. Маю дуже велике сподівання, що боротьбу з тінню/ контрабандою, як це можна було побачити по останнім рішенням по нелегальному тютюну та іншим сферам економічної діяльності, що традиційно перебувають у напівтіні, буде зміцнюватись. Бо власне це і є додаткова податкова база, яка "лежить під ногами". Ці речі навіть не потребують пояснень і дискусії. Мародерство під час війни має каратись за всією суворістю закону", - підсумував депутат.

Цілковито підконтрольний Офісу президента України Кабінет Міністрів також пропонує Верховній Раді збільшити акцизи на пальне, ігристі вина і зброджені напої.

Підготувала: Ніна Петрович