14:41 / 19.05.2024 Экономика

Як стати офіційно безробітним

Бувають випадки, коли людина втрачає роботу і якщо вона працювала офіційно, то вона може оформити статус безробітного,  розповідає ЕП.

Для оформлення статусу безробітного потрібні такі документи:

  • паспорт громадянина України (або закордонний паспорт, посвідка на проживання, посвідчення ВПО);
  • індивідуальний податковий номер (ІПН);
  • документ про останній вид зайнятості (трудова книжка, цивільноправовий договір, документ що підтверджує звільнення з останнього місця роботи);
  • документи про освіту;
  • військово-обліковий документ (для військовозобовʼязаних);
  • довідка про припинення ведення особистого селянського господарства або вихід з такого господарства (якщо така робота була основною);
  • для ВПО, а також осіб, які проживають на територіях, де ведуться бойові дії також потрібно надати заяву про припинення трудового договору на ім’я роботодавця. 

У випадку оформлення статусу безробітного через сайт Державної служби зайнятості, вказані вище документи особі необхідно відсканувати (їх приймають у форматі PDF), а також мати електронний підпис.

Реєстрація через «Дію» здійснюється за звичайною або спрощеною процедурою. Останню можуть обрати внутрішньо переміщені особи (ВПО) або люди, які перебувають на території, де ведуться (велися) бойові дії. Це дозволяє пройти реєстрацію без сканів документів, у разі їх відсутності.

Після обрання процедури, потрібно пройти авторизацію, яка визначить чи має людина право на отримання виплат. Далі потрібно заповнити анкету та завантажити необхідні документи.

Для реєстрації через сайт Державної служби зайнятості потрібно пройти авторизацію на сайті та виконати ідентичну процедуру, як на порталі «Дія».

Під час дії воєнного стану, ВПО, а також особи, які перебувають на територіях, на яких ведуться (велися) бойові дії, або тимчасово окупованих, в електронному форматі, можуть подати заявку без додаткових документів, вказуючи лише паспорт та ІПН.

Рішення щодо надання або ненадання статусу безробітного має надійти протягом трьох днів з моменту реєстрації заяви.

Підготувала: Ніна Петрович