ЄС прискорює допомогу Україні: розглянуть €90 млрд кредит і 20-й пакет санкцій
Європейський Союз оголосив про прискорення підтримки України: на наступному тижні Рада з закордонних справ розгляне розблокування кредиту на €90 млрд і просування 20‑го пакета санкцій проти Росії, написала 16 квітня у мережі X Висока представниця ЄС з питань закордонних справ Кая Каллас.
Каллас засудила чергову навмисну атаку РФ на цивільних і наголосила, що у відповідь Європа підсилює допомогу Україні, посилює тиск на Москву та наполягатиме на повній відповідальності за воєнні злочини. Вона також згадала останні зобов’язання: угоду Німеччини й України про постачання зброї на €4 млрд, найбільший у історії пакет дронів від Великої Британії та обіцянку Нідерландів у €200 млн.
У ЄС повідомляють, що питання кредиту та 20‑го пакета санкцій буде якнайшвидше винесено на розгляд послів у форматі COREPER після появи технічної можливості, що стало більш ймовірним після перемоги Петера Мадяра на виборах в Угорщині.
Підготувала: Ніна Петрович





Политика «Результаты "Рамштайна": партнеры выделили 4 млрд долл. на ПВО и более 1,5 млрд долл. на дроны»
Мир «У Туреччині знову сталася стрілянина у школі: 4 загиблих, багато поранено»
Мир «Євродепутати обговорюють управління майбутніми силами ЄС»
Происшествия «У Стерлітамаку, за 1500 км від України, стався вибух і пожежа»
Мир «США и Иран обсуждают продление перемирия ещё на две недели»
Мир «Україна вимагає від Ізраїлю припинити незаконний експорт краденої сільгосппродукції»