Росіяни тікають з АЕС «Бушер» в Ірані
Російський оператор АЕС «Бушер» повідомив про евакуацію ще 164 своїх працівників з Ірану, пояснивши це погіршенням ситуації навколо станції. За даними посольства РФ у Вірменії, 27 березня ці співробітники перетнули кордон через пункт «Нурдуз» і були доправлені до Єревана, звідки спецрейсом вилетіли до Москви; разом із ними були евакуйовані також громадяни Білорусі, Таджикістану та Узбекистану.
МАГАТЕ повідомило того ж дня, що Тегеран інформував про ще один удар поблизу АЕС «Бушер» — третій за останні 10 днів. Про пошкодження реактора або викид радіації не повідомляли. МЗС Росії закликало до «однозначного та рішучого засудження» атак; речниця відомства Марія Захарова закликала генерального директора МАГАТЕ негайно вимагати зупинити напади.
АЕС «Бушер», збудована Росією, — єдина атомна електростанція Ірану; вона працює на російському урані і перебуває під контролем МАГАТЕ. У 2025 році близько 20% персоналу становили росіяни; частина вже евакуйована, але сотні працівників залишаються на об’єкті.
Підготувала: Ніна Петрович





Политика «Стубб: Можливість миру в Україні не проглядається принаймні цього року»
Политика «Єрмак вирішував державні питання з "ворожкою" і змінив аналітику на астрологію»
Политика «Президент очікує запуск європейського пакета підтримки на 90 млрд євро вже у червні»
Происшествия «Між працівниками міськради на Кіровоградщині сталася перестрілка»
Спорт «World Boxing открыла доступ белорусским боксерам к соревнованиям»
Мир «Найбільший китайський виробник електромобілів планує закріпитися в ЄС через купівлю заводів»