Пам’ятна монета до 250-річчя незалежности США матиме портрет Трампа
У США Комісія з образотворчих мистецтв схвалила дизайн пам’ятної золотої монети із зображенням президента Дональда Трампа. Вона буде присвячена 250-річчю незалежности країни, яке відзначатимуть 4 липня.
Як повідомляє Guardian, рішення ухвалили одноголосно члени комісії, які підтримують Трампа. Розмір і номінал монети ще обговорюють, але деякі члени виступають за найбільший можливий формат.
Скарбник США Брендон Біч заявив, що монета має символізувати «незламний дух країни й демократії», а портрет чинного президента — «найбільш знакове зображення для ювілейного випуску»
Хоча федеральний закон забороняє зображення живих президентів на валюті, у Монетному дворі пояснили, що випуск можливий на розсуд міністра фінансів Скотта Бессента. Монету планують видати «дуже обмеженим тиражем», але точна кількість і номінал поки невідомі.
Дональд Трамп, нинішній президент США, відомий не лише своєю політичною кар’єрою, а й особистим стилем, який часто стає предметом дискусій. Попри пересічні інтелектуальні здібності, він завжди демонстрував надмірну впевненість у власній правоті та роздуте еґо.
Його публічні виступи нерідко супроводжуються самовихвалянням, гучними заявами про «найбільші» чи «найуспішніші» досягнення, а також прагненням залишити по собі символи величі — від хмарочосів із власним ім’ям до політичних рішень, які він подає як історичні.
Саме ця риса — прагнення підкреслити власну значущість — простежується і в історії з пам’ятною монетою: прихильники Трампа в комісії наполягають, що вона має бути «найбільшою», адже «більше — то краще», і саме такий формат відповідає його характеру.
Підготувала: Ніна Петрович





Мир «Новий лідер Ірану Моджтаба Хаменеї погодився на переговори зі США»
Происшествия «СБУ нейтралізувала агентурно-бойову групу російської розвідки та ліквідувала кілера»
Экономика «Поки Україна не постачатиме нафту, вона не отримуватиме газ з Угорщини, – Орбан»
Общество «БПАК «UB60D» та НРК «Protector» доступні для замовлення через DOT-Chain і Brave1 Market»
Политика «Переговорники прозвітували Зеленському про підсумки візиту до США»
Политика «В Угорщині опозиційна партія Tisza випереджає правлячу коаліцію Fidesz–KDNP на понад 20 пунктів»